Novinky

Jaguar F-Type 2013: Česká cena startuje na 1,9 milionu Kč

UF

Jaguar zbrojí a vyjímkou není ani nový model Jaguar F-Type, který by ve vrcholné motorizaci měl být konkurencí pro legendární Porsche 911, skutečně za to stojí?

Nový Jaguar F-type se bude od prvního května prodávat i na českém trhu. Pokud vás nový Jaguar zaujal, můžete si ho pořídit jako svého mazlíčka. Kolik že si budete muset připravit peněz na tuto čtyřkolovou šelmu?

Základní motorizace bude pod kapotou schovávat motor V6 naladěný na 340 koní. Cena tohoto modelu startuje na 1,9 milionu korun. Pokud vezmeme ke srovnání Porsche Boxster S, které vám nabízí pouze o 25 koní méně a co se týká zrychlení z 0 – 100 km/h je na tom Porsche o 0,2 sekundy lépe a stejné je to s maximální rychlostí. V Jaguáru se ručička zastaví na 250 km/h, zatímco Porsche jede ještě o 29 km/h více. Za to všechno Porsche Boxster začíná na ceně 1,6 milionu.

Do jisté míry bude Jagur F-Type exkluzivitou. Porsche je na českém trhu vcelku oblíbené a tudíž s větší pravděpodobností se potkají dva stejné modely od Porsche než dva modely Jaguar F-Type. Automobilka nabídne i ostřejší verzi V6 S, která nabídne za 2 200 990 Kč výkon 380 koní.

Vrcholná verze bude mít motor V8 a nabídne výkon 495 koní, které vystřelí automobil na sto kilometrovou hranici za 4,3 sekundy. Za vrchol nabídky si Jaguar naúčtuje 2 589 642 Kč

Standardem pro vrcholnější modely S jsou 20ti palcová kola, adaptivní podvozek, aktivní výfukové ústrojí, sportovní volant či celokožený paket se sportovními sedadly.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...