Novinky

Panamera Junior jako ochránce zdravé konkurence

Porsche vyšle do výroby model Pajun. Není jisté, že pod tímto názvem i z linky sjede, nicméně má za úkol přibrzdit nástup Mercedesu třídy E a BMW 5. Vyjít by měl na 1,6 miliónu korun.

Porsche_Panamera_concept

Porsche Pajun, chcete-li Panamera Junior. Tak se jmenuje nový model výrobce luxusních automobilů, značky Porsche. Teda až o tak nový model se přece jen nejedná. Společnost jej totiž veřejnosti představila již v roce 2011, kdy k zavedení nového modelu „znásilnila“ model Panamera. Odtud tedy pochází Panamera Junior. Jenže s ubíhajícím časem automobilka tento projekt odsunula na vedlejší kolej a začala se raději věnovat novému konceptu, tedy Porsche Macan.

Nyní se ovšem zdá, že si automobilka nechce nechat líbit drtivý nástup konkurence, zejména pak Mercedesu se svou třídou E. Matthias Muller v roli šéfa automobilky tak chce jasně zacílit i na BMW řady 5, které je rovněž velkým hráčem v tomto segmentu.

Co se ale zdá jako lehký úkol, pro Mullera naopak znamenalo noční můry. Rozhodnutí o tom, zda Pajuna vyslat na trať výrobního procesu, bylo pro něho nesmírně těžké. Porsche muselo zdvojnásobit tovární kapacity, upravit lakovnu i karosárnu a do toho pak nastrčit Macana. Nyní je již vše připraveno i pro Pajuna. Ten by ve výsledku měl zájemce přijít na 60 000 Eur, tedy nějakých 1,6 miliónu korun. Spatřit na silnicích i v českých luzích a hájích bychom ho mohli v roce 2016. Není ale jisté, že zrovna pod názvem Pajun. Spekulovalo se o další generaci Panamery, neboť i ta bude vystavěna na nové platformě MSB, jakož i Bentley a nový Phaeton.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...