Novinky

GT4 Stinger bez střechy, Mini JCW skoro hotová verze, Náhled na nové XC90, BMW řady 4 jako GranCoupé, M2 se ukáže v roce 2016 a Chrysler 200 bude dostupným kabrioletem

Dnes jsme tu s výčtem těch nejzajímavějších konceptů a ilustračních renderů za uplynulý týden. Vybrali jsme pro Vás šest konceptů včetně renderů, které by neměli uniknout vašim očím.

Rendery a koncepty tydne

1. Kia GT4 Stinger koncept: Jihokorejský koncept na renderu bez střechy

kia-gt4-stinger-koncept-x-tomi-design-2014

Borci z X-Tomi Design si vzali do vínku nový koncept Kia GT4 Stinger, který byl zatím představen jen v coupé verzi se střechou, ale o odlehčené verzi bez střechy se mluví. X-Tomi Design přichází s renderem, jak by mohla vypadat cabriolet verze.

Jihokorejská automobilka Kia představila nedávno svůj koncept GT4 Stinger na autosalonu v Detroitu. Kia v Detroitu odhalila zakryté coupé, ale už se vyrojily spekulace o připravovaném konceptu ve stylu cabrioletu. Hoši z X-Tomi Design zapracovali na novém projektu ze kterého vzešel render, jakožto možný vzhled konpceptu Kia GT4 Stinger ve verzi bez střechy. Uvidíme tedy, jestli se podobného modelu od jihokorejců dočkáme, ale musíme říct, že cabrio nevypadá špatně.

Možná produkční verze „kupéčka“ prý podle zdrojů není v brzké době plánována, ale GT4 Stinger se ještě před produkcí dočká lehkých změn. Cabriolet by mohl automobilku Kia posunout zase o krok dál a rozhodně by pomohl oslovit další potencionální zákazníky.

2. Mini John Cooper Works koncept: V Detroitu byla k vidění téměř hotová produkční verze

mini-john-cooper-works-concept-2014

Automobilový výrobce Mini přivezl na autosalon v Detroitu svůj koncept John Cooper Works pro rok 2014, který by měl jít do výroby ještě tento rok.

Nové Mini John Cooper Works koncept už jsme mohli vidět dříve kdy jej britská automobilka představila na internetu, avšak nyní ukázala křivky nového vozu i na detroitském autosalonu. Podle všeho by jsme se nového Mini mohli dočkat v různých designových stylech i velikostech, což podle nás ocení většina zákazníků.

Na novém John Cooper Works konceptu můžeme vidět agresivnější vzhled včetně body kitu, který podtrhuje kombinace šedé a červené barvy. Vůz je osazen zadním spojlerem, který zlepšuje stabilitu ve vyšších rychlostech a celý „stroj“ je posazen na osmnácti palcových kolech z lehkých slitin. Vedení automobilky neřeklo co se skrývá pod kapotou konceptu, ale pravděpodobně bude produkční verzi pohánět přeplňovaný benzínový čtyřválec o objemu 2,0 litru a s výkonem 162 kW (217 koní).

Mini John Cooper Works jakožto výrobní verze by se mohla objevit na ženevském autosalonu.

3. Volvo XC90: Nové XC90 bude vycházet z konceptu XC Coupé

volvo-xc90-render-2015

Na internetu se objevil nový render Volva XC90 pro rok 2015 od tvůrců z Indian Auto Blog. S největší pravděpodobností bude nová XC90 vycházet z nedávno představeného konceptu XC Coupé, čímž se v Indian Auto Blog také inspirovali.

Švédský automobilový výrobce Volvo svůj koncept XC Coupé oficiálně představil na autosalonu v Detroitu. Předobraz nového Volva XC90 se objevil na jednom z automobilových webů. Inženýři pracující na novém Volvu XC90 se podle všeho inspirují právě konceptem představeným v Detroitu. Ostřejší, nízko posazené SUV má být prostorné a pojmout posádku až o sedmi cestujících.

Nové Volvo bude postaveno na nové architektuře zvané SPA, která využívá materiály jako je velmi silná ocel a hliník. Švédská automobilka se také zaměří na řadu bezpečnostní technologií, kterými jsou například i inteligentní bezpečnostní pásy uvnitř vozu, ty mají stáhnout cestujícího k sedadlu ještě před kolizí.

Oficiálně bude Volvo XC90 představeno koncem tohoto roku.

4. BMW 4. řady GranCoupé: Vůz nabídne i zadní dveře, avšak rozvor zůstává stejný

bmw-4-series-gran-coupe-2014

BMW 4. řady GranCoupé se objevil na jednom z renderů ještě před oficiálním představením, které má proběhnout v Ženevě.

Rozvor 4. řady GranCoupé bude stejný jako v případě sedanu 3. řady nebo 4. řady Coupé. BMW 4. řady GranCoupé bude disponovat délkou 4640 mm, šířkou 1825 mm a výška je snížená o 7 mm na konečných 1370 mm. Zadní dveře si berou svou daň v podobě 100 kilogramů navíc. Kapacita úložného prostoru činí 480 litrů, což je společné se sedanem 3. řady. Nové BMW 4. řady GranCoupé bude zhruba o 162 500 korun dražší než sedan 3. řady.

Řada lidí považuje plánovanou 4. řadu GranCoupé za zbytečnou, ale nejen my v redakci věříme, že si tato pětidvéřová verze svou základnu fanoušků určitě najde.

5. BMW M2 Coupé: Podle Němců se „eMdvojky“ dočkáme v roce 2016

bmw-m2-2014

Podle dostupných zdrojů dává BMW M2 Coupé Němcům velký smysl. Na renderu od Virtuel Car se můžeme podívat na možný vzhled tohoto krasavce.

BMW M2 Coupé bude pravděpodobně osazené přeplňovaným benzínovým motorem o objemu 3,0 litru, který má disponovat výkonem 279 kW (380 koní). BMW M2 Coupé bude menší „bráška“ M3 a M4. Vůz bude mít také aktivní M diferenciál. BMW se bude snažit udržet cenu nízko, aby byla M2 o to více atraktivní a oslovila širší pole zákazníků.

BMW M2 Coupé by se mohlo oficiálně objevit někdy v roce 2016.

 

 

6. Chrysler 200: Zajímavý kabriolet na renderu

chrysler-200-render-2014

Známý tvůrce The Ophilus Chin vytvořil render kabrioletu Chrysler 200, který jako klasická zastřešená verze představen na detroitském autosalonu jako jedna z horkých novinek.

Zákulisní informace naznačují, že pokud bude Chrysler 200 úspěšný, tak americký automobilka neví důvod proč nezačít pracovat na kabrioletu.  Nový Chrysler 200 bude vypuštěn na trh s motory v podobě 2,4 litrového Tigershark s výkonem (184 koní) a šestiválce Pentastar o objemu 3,6 litru a s výkonem (295 koní). Tyto motory by mohly být použity i u kabrioletu. Dále bude nabízena devítistupňová automatickou převodovka, která převádí výkon na všechna čtyři kola.

Chrysler 200 půjde na trh v roce 2015 za cenu okolo 450 000 korun.

*Na další přehled renderů a konceptů se můžete těšit příští čtvrtek – 30.1.2014*

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...