Články

Pan hybrid – Honda Insight

Honda-Insight_2012_

Nové auto jistým způsobem odráží osobnost a potřeby majitele.  Nenápadný rodinný hatchback je určen spíše pečlivým tatínkům, po mohutných SUV sáhnou podnikatelé, po sportovních autech frajeři, po hybridu milovníci přírody. Ale není hybrid jako hybrid. Když japonská automobilka Honda představila obnovený Insight všichni věděli, že to nebude obyčejné auto. Už měsíc po zahájení prodeje se dostal v Evropě mezi nejoblíbenější benzín- elektrické hybridní automobily na trhu. Honda nezůstala svému jménu nic dlužna a po sérii změn vytvořila z insighty designově neuvěřitelně přitažlivý kousek. A tak se zrodilo auto pro všechny.

A co dělá toto autíčko zajímavým? V první řadě je to malý benzínový motor, kterému při rozběhu i během jízdy asistuje 10-kilowatovým elektromotor využívající energii z baterií pod sedadly. Auto jede chvíli na benzín, pak na elektrickou energii a za chvíli zas energii předává baterií. V reálném provozu to znamená nízké emise a vynikající spotřebu paliva. Insight se snaží šoféra naučit ekonomické a odbornějšího jízdě. K tomu vedou i maličkosti jako barevně podsvícený displej, který zelenou barvou šoféra chválí a modrou upozorňuje, zda tlačítko ECON, které reakce převodovky ještě více uvolní.

Užitkovost auta však nijak neubralo na estetické stránce. Hlavní slovo má aerodynamika, kterou vidíme na ostře skloněném předním okně, které téměř plynule navazuje na stoupající kapotu. Futuristický nádech mu dodávají i světla s modrými lemy kolem ukazatelů směru. Jednoduše sportovní elegán s aerodynamickým designem, který se nepodobá žádný jiný.

Po predýchaní zvláštního exteriéru přichází na řadu futuristický interiér. Palubní deska ve sci-fi stylu s množstvím ukazatelů, 3D volant, zda atypické rozmístění řídicích prvků jsou jen ochutnávkou komfortu. Vozidlo nabízí řidiči 408 litrů úložného prostoru, čímž jej lze zařadit ke špičce mezi hatchbacky nižší střední třídy. Interiér je prostorný , takže se v něm odveze pohodlně 5 lidí. Ti jsou výborně chráněni nakolik Insight získal nejvyšší hodnocení v nárazových testech Euro NCAP.

Insight se svou cenou dokáže vměstnat mezi kompakty s tradičním pohonem. Už základní verze obsahuje automatickou klimatizaci, elektrický balík na okna a zrcadla, ovládané centrální zamykání či palubní počítač. V ceně je i automatická převodovka CVT , za kterou se jinde platí . Nové auto je v prodeji již od 21 000 eur. Za tuto částce získáte dynamický lidový hybrid, za kterým se každý otočí, se kterým šetříte peněženku i prostředí, a který se vás bude snažit naučit jezdit tak jak se má.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...