Novinky

Přepracovaný koncept Volkswagenu Taigun se ukázal na Auto Expo v Indii

Volkswagen představil na Auto Expo lehce auktualizovaný koncept modelu Taigun. Jedná se o kompaktní crossover, který se dočkal několik změn. Co vše se oproti původní verzi změnilo?

Volkswagen Taigun_7

Psal se rok 2012, kdy v brazilském městě Sao Paulo byl k vidění městský crossover od automobilky Volkswagen s názvem Taigun. Nyní byl koncept přepracován a je k vidění na Auto Expo v Inidii.

Přepracovaná byla zadní část vozu, kde se páté dveře skládají z dvou dílů. Vrchní část se vyklápí směrem nahoru. Spodní část se otevírá směrem doleva a zároveň se na ní nachází rezervní pneumatika. Koncept Taigun je 3 859 mm dlouhý i s rezervním kolem, na šířku měří 1 728 mm a je 1 570 mm vysoký. I přes poměrně krátké převisy se inženýrům povedlo vytvořit rozvor o délce 2 470 mm. Zavazadlový prostor pojme podprůměrných 280 litrů, pokud sklopíte sedačky, dostanete celých 996 litrů pro vaše zavazadla.

Koncept Taigun má pod kapotou třílitrový přeplňovaný motor o obsahu 1,0 litru, který je naladěný na 110 koní při 5 000 otáčkách za minutu a řízen výhradně s šestistupňovou manuální převodovkou, která přenáší sílu na přední kola. Točivý moment se zastavil na hodnotě 175 Nm, který je dostupný od 1 500 otáček. Zrychlení z klidu na sto kilometrovou rychlost bude trvat 9,2 sekundy. Maximální rychlost je 186 km/h. Spotřeba by se měla pohybovat okolo 4,7 l/100 km, což by dávalo dojezd až 100 kilometrů na jednu nádrž, do které natankujete 50 litrů pohonných hmot.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...