Motorsport

Whitmarsh není jediným kandidátem na post závodního ředitele u Lotusu

Více než pravděpodobná se zdála migrace Martina Whitmarshe z McLarenu do Lotusu, zvláště poté, kdy Eric Boulier zamířil opačným směrem. Podle majitele Lotusu ale není rozhodnuto.

boullier and whitmarsh

Majitel týmu Lotusu, Gerard Lopez, se přihlásil o slovo. Podle něho není jasno, zda do týmu přijde uprchlík z McLarenu Martin Whitmarsh. Tyto spekulace se objevily poté, co se Eric Boulier přestěhoval na post závodního ředitele do McLarenu a propukly obvyklé ideové pochody různých mozků, zejména pak těch mediálních. V tu chvíli byl Brit jasnou jedničkou ve volbě za schopného Francouze.

„Kontakty s Martinem tam jsou, ale není to nutně jediný kandidát, na kterého se chceme podívat. Mluvili jsme s týmem o třech dalších lidech,“ sdělil Lopez pro blogf1.it.

Problém by mohl nastat při řešení finanční stránky věci. Whitmarsh už přeci jen má něco odpracováno na poli F1 a upsáním se v Enstone, by výrazně pohublo i jeho konto. Nehledě na to, že tým nedávno snižoval počty zaměstnanců kvůli neklidným finančním podmínkám. Mezitím ale přizval nového sponzora z Ruska, kterým je společnost Yotaphone. Jak ale vyšlo najevo, jen o sponzorskou činnost se nejde. Podle Yotaphone totiž společnost koupila podíl.

„To není pouhé sponzorství. Získali jsme navíc majetkový podíl,“ uvedl mluvčí Yotaphone.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...