Novinky

Citroën C4 Cactus jako úsporný vetřelec z vesmíru

Vítejte na palubě nové vesmírné lodi. Po včerejším neoficiálním představení, přišlo dnes i to oficiální. Citroën C4 Cactus ale vzbuzuje vlny emocí jak pozitivních, tak i negativních.

cactus

A právě vzhled je trnem v oku mnohým znalcům oboru. Přitom know-how Créative technology hovoří jasně ve prospěch zákazníka. Ten je ze zaujatého pohledu, který je upřen na svůj čtyřkolový domov, vždy háklivý na nějaký ten škrábanec. První základy v boji proti kosmetickým vadám položil Citroën, jenž přišel s „Airbumps“, chcete-li vzduchovými váčky.

Ty dokáží absorbovat i nárazy různých předmětů. Do testů byl například zapojen i nákupní vozík. Schopnost zastavit předměty má ale i háček a tím je rychlost. Vše má omezenou životnost a nelze očekávat, že „Airbumps“ budou popírat fyzikální zákony jak na běžícím páse. Netřeba zmiňovat, že svou roli si zde našel i plast, kterého je na karoserii dostatek a nechybí ani trendy panoramatické střešní okno. Rozměrově se pak Cactus blíží nové C4. Délka činí 4160 mm, na šířku čítá 1730 mm a výškových milimetrů si odnesl 1480. Rozvor náprav pak ukazuje 2600 mm.

Z vesmírného stylu nevybočuje ani samotný kokpit, což je další velmi ožehavé téma. Do showroomů dorazí tak trochu v retrospektivě. Přední sedadla mají celistvou lavici, k dispozici jsou i kovové akcenty pro oživení interiéru nebo také kožené řemínky, které působí jako dveřní kliky. Standardem je informační systém se 7“ displejem, který tak trochu vybočuje z těchto úvah.

Ohledně technických dat byl Citroën zdrženlivý, nicméně víme, že váha Cactusu bude pouhých 965 kg. V oblasti spotřeby a ekologičnosti pak bude mít značně navrch před konkurencí. Emise vypouštěné do ovzduší se budou pohybovat pod hranicí 100 g/km a spotřeba by měla klesnout k 3 litrům.

VIDEO:


Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...