Novinky

Nový facelift pro BMW X3 odhalen

Jeden z mála negativních aspektů druhé generace BMW X3 byl nepříliš atraktivní design. To pánové z BMW moc dobře věděli a přichystali si pro nás nový, atraktivnější facelift, který se dnes ukázal veřejnosti.

BMW X3_12

BMW X3 je rozhodně velmi populární model. Toto SUV či městský crossover, chcete-li, si nese oblíbenost u široké veřejnosti. Pokud pomineme jízdní vlastnosti, pak mu můžeme udělat jednu negativní odrážku. Design. A to věděli i pánové z BMW a proto dnes odhalili nový facelift pro BMW X3, který přinesl více atraktivnější křivky. Co vše se změnilo dále?

Přepracovaný zadní nárazník, blinkry integrované do bočních zrcátek, přední světlomety, které se směrem k boku auta rozšiřují, nové barevné varianty nebo možnost pořídit kola z lehké slitiny. Takový je výčet změn, které se odehrály v exteriéru.

Interiér však prošel také mírným redesignem. Například středová konzola nově nabízí držáky na nápoje s posuvným krytem.

Změna proběhla i pod kapotou. Dieselové motorizace xDrive20d dostala stejně jako xDrive30d a xDrive35d možnost pohonu všech kol. První varianta poskočila s výkonem na 190 koní a spotřeba by se měla pohybovat okolo 5,4 l/100 km. Převodovku můžete zvolit manuální nebo osmistupňový automat.

Druhé dvě motorizace pohání šestiválcový motor. První motorizace je naladěná na 258 koní při spotřebě 5,9 l/100 km. Druhá varianta nabízí výkon 313 koní při spotřebě okolo 6 l/100 km.

Pokud by jste raději benzínové agregáty, pak můžete sáhnout po verzi XDrive28i nebo xDrive35i.

Méně příjemnou informací jsou ceny, které by měli nepatrně stoupnout. Ovšem o kolik si netroufáme říci. Debutu se BMW X3 dočká na autosalonu v Ženevě. Do prodeje se pak dostane v červnu letošního roku.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...