Motorsport

Dominantní Marquez ukončil první testy nejrychlejším časem

Marc Marquez. Jméno, které budí respekt. Tedy alespoň v motocyklovém sportu. Moto GP rozběhlo svá testování v Sepangu, kde se Španěl prezentoval v dobrém rozpoložení a ovládl všechny tři dny.

marquez

Po všechny tři dny vystoupal Marc Marquéz nejvýše kam až to šlo. Pokaždé končil s nejrychlejším časem na kontě. I tak vypadaly první předsezóní testy v Malajsii. Poslední den navíc pokořil traťový rekord, který doposud držel Casey Stoner. Úřadující mistr světa se nikterak neloudal. Pokud vyjel na trať, okamžitě nasadil tempo, které jen stěží někdo překonával. Rekord stanovil na hodnotu 1:59.533 a jediní, kteří se mu dokázali alespoň přiblížit, byli jezdci týmu Yamaha Factory Racing. Valentino Rossi měl o něco lepší výkonnost v průběhu všech tří dnů, a tak ze Sepangu odjíždí s o něco lepším pocitem než jeho týmový kolega Jorge Lorenzo.

Ale spokojenost byla cítit u Aleixe Espargara, jež se rovněž dokázal dostat pod hranici dvou minut na kolo a svým tempem uhranul celý paddock i tým NGM Mobile Forward Racing Yamaha. Ani Stefan Bradl nemusí před začátkem sezony věšet hlavu. Jeho výsledky byly po celou dobu na úrovni, kdy se točil okolo pátého až desátého místa. Trochu nad očekávání propadl Dani Pedrosa na druhé Repsol Hondě. Ten si poslední den vysloužil za 2:00.223 až šestý nejrychlejší čas. Většina jezdců si odkroužila nějaký ten okruh na čas a poté se věnovala simulačním jízdám. Na sedmém místě poslední den dojel Andrea Dovizioso. V letošní sezoně se také můžeme těšit na bratrovražedné souboje bratří Espargarů. Čtvrtého Aleixe doplnil Pol osmým místem.

Náš Karel Abraham v Sepangu odkroužil pouhých 12 kol, kdy znovu pocítil své nedoléčené rameno. Vyzkoušet tak spolu s týmem stihli pouze novou zadní pneumatiku a chování nového motocyklu Honda RCV1000R. Pokud bude Karel nadále ztrácet čas kvůli ramenu, bude nejspíš sezona 2014 opět bídná. Tým bez Abrahama nemůže dokončit důležitá nastavení, nevyzkouší maximum motocyklu, nenastaví elektroniku Magneti Mirelli, proto je nezbytné, aby co nejrychleji své rameno doléčil.

Testy v Sepangu jsou minulostí a závodníci se již budou pomalu přesouvat zpět do Evropy předtím, než se sem vrátí na další testy 26. – 28. února.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...