Novinky

Škoda odhalila pár informací o novém modelu Octavia Scout

Česká automobilka Škoda Auto v těchto dnech odhalila vzhled offroad verze s označením Octavia Scout a to spolu s dalšími detaily.

Skoda Octavia Scout 2014_

Vedení Škody Auto vydalo pár nových informací o nadcházejícím modelu Octavia Scout, dokonce jsou k mání i fotografie nového offroadu. Mladoboleslavská automobilka se chystá rozšířit svůj lineup nové řady Octavie o další kousek, který známe z předchozích generací. Na březnovém autosalonu v Ženevě by se měla tato robustnější Octavia Scout představit v plné kráse, jelikož právě tam jí čeká oficiální premiéra.

Slovíčko Scout v názvu netřeba dlouze představovat, jak snad každý automobilový fanoušek ví, jde o robustnější Octavii, která je osazena černým oplastováním a vyšší světlou výškou, což je kvůli tomu, aby vůz bez problémů zvládl i lehký terén. Právě nová Octavia Scout má oproti klasické Octavii o 33 mm vyšší podvozek.

Jako správný offroad i Škoda Octavia Scout bude nabízet pohon všech čtyř kol se systémem Haldex. Pod kapotou budou nabízeny dva dieselové a jeden benzínový motor, které budou převzaty ze standardní Octavie. Celý vůz bude posazen na sedmnáctipalcových kolech z lehkých slitin a uvnitř vozu nebude například chybět ani kožený multifunkční volant.

Na trh by se pravděpodobně nová Škoda Octavia Scout měla dostat v druhé polovině roku.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...