Novinky

Peugeot představil novou 108, která bude jako první i v kabrioletu

Krátce před oficiálním představením na internetu jsme mohli vidět i uniklou fotografii Peugeotu 108, ale to už nechme minulosti. Dnes tu máme oficiálně nový Peugeot 108, který se bude jako první Peugeot také vyrábět i ve verzi kabriolet.

Peugeot 108 2014_4

Dlouho očekávaný vůz od francouzské automobilky Peugeot model 108 je již oficiálně představen. Francouzi se snažili udělat nejlehčí vůz v daném segmentu, což se jim povedlo, nová 108 má pohotovostní hmotnost pouhých 840 kilogramů. Peugeot 108 bude dostupný jako třídvéřový i pětidvéřový hatchback a dokonce se mluví i o verzi cabrio, která má mít název 108 TOP!.

Peugeot 108 vypadá oproti předchůdci daleko lépe, novinka totiž využila křivky a designových prvků od modelu 308. Celkový vůz je široký 1,62 metru a na délku je to 3,42 metru. Kabriolet 108 bude využívat plátěnou stahovací střechu a na základě toho je vůz osazen i aerodynamickým deflektorem pro tlumení hluku při vyšších rychlostech. Vůz bude vybaven motorem e-VTi o objemu 1,0 litru s výkonem 51 kW (68 koní), který je doplněn o pětistupňový manuál jenž pohání přední nápravu. Tento motor bude dodáván i se start/stop systémem a automatickou převodovkou, což má za úkol snížení emisí vozu. Dále Francouzi nabídnou i silnější motor PureTech VTi o objemu 1,2 litru s výkonem 61 kW (82 koní) a manuální převodovkou.

Peugeot 108 bude posazen na čtrnácti nebo patnácti palcových kolech z lehkých slitin, které jsou obuty do pneumatik s nízkým valivým odporem. Nová „stoosmička“ nabídne i asistenta při rozjezdu do kopce, ABS, přepínatelné ESP a systém brzdící před kolizí. V interiéru by se měl objevit sedmipalcový dotykový displej, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, posilovač řízení, šestice airbagů a tlačítko pro elektronické stahování a zatahování plátěné střechy.

Nový Peugeot 108 si odbude premiéru na ženevském autosalonu a následně by se měl objevit v prodeji už 1. července a to na území Velké Británie.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...