Motorsport

Piloti F1 jsou překvapeni schopnostmi nových šestiválců

Malý, úspornější, tichý, ale jako urvaný ze řetězu. Nové V6 vzbuzují v jezdcích nové dobrodružství. Největší vzrušení ale nacházejí v točivém momentu.

F1

Takovéhle ohlasy před začátkem sezony na adresu nových motorů nečekal nikdo a snad ani samotní piloti ne. Změn je oproti loňské sezoně spousty, ale tou nevětší je samozřejmě pohonná jednotka. Ačkoliv zúžila počet válců na šest, na výkonu nic neztratila a navíc získala na atraktivnosti přidaným točivým momentem, který se tak stal hlavním tématem pilotů.

Šestiválcové motory se oproti loňským osmiválcům co do výkonu příliš neodlišují a nové radikální systémy pro rekuperaci (ERS), přidávají turbomotoru V6 kapku točivého momentu navíc, čímž se rapidně zasloužil o popularitu mezi jezdci.

„Když jsem poprvé vyjel z garáže, jen jsem si pomyslel, „Wow,“ svěřil se pilot Mercedesu Lewis Hamilton deníku Sport Bild.

Adrian Sutil s Force Indií popisuje nový zážitek takto:

„Když jsem přidal plyn, byl jsem překvapen,“ řekl Němec, připomínaje nám své první okamžiky s motorem Mercedes-Benz V6.

„Jakmile jsem zařadil ze třetího stupně na čtvrtý, ztratil kontrolu nad zadkem a dostal hodiny. Jízdní vlastnosti jsou s V6 prostě dobrodružstvím,“ sdělil své pocity z práce se svým novým monopostem druhý pilot Mercedesu Nico Rosberg.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...