Motorsport

Volnější pravidla by mohla svědčit životnímu stylu Räikkönena

V F1 je momentálně jedenáct týmů a pouze Mercedes a Marussia míří do sezóny 2014 s nezměněným dvojblokem pilotů. Méně náročná pravidla ale vyhovují Räikkönenovi a jeho kouření.

Smokes

Co vyvolalo největší vlnu emocí, byl přestup Räikkönena k Ferrari. To je otřes, který vyvolal největší diskuse. Mnozí nesouhlasí s tím, že by duo Räikkönen – Alonso, tedy oba bývalí mistři světa, měli nějakým způsobem navrch. Felipe Massa volí Alonsa jako týmového favorita, jelikož Španěl kombinuje talent s mozkem. Zato Mika Häkkinen si myslí, že Räikkönenův jízdní styl je jemnější, tudíž je ideální pro spolupráci s novými turbomotory, jež mají velikou sílu ve velkém točivém momentu. Jacques Villeneuve, mistr světa z roku 1997, rovněž sází na Fina, ale úplně z jiného důvodu.

Existuje totiž několik fotografií, na nichž je Räikkönen zachycen při kouření cigaret. Poslední série těchto snímků kolovala na internetu nedávno a pořízeny byly v roce 2014. Na nich si 34letý Iceman připaluje s jeho nejnovější přítelkyní Minttu. Co z toho ale vyplývá? Räikkönen nikdy nebyl dobrý ve fyzické přípravě jako například Jenson Button, takže Villeneuve se domnívá, že pravidla 2014 by mohla být výhodnějšími podmínkami pro Räikkönena.

„S novými pravidly, kde se v podstatě nepojede celou dobu na hraně, to nebude příliš o fyzické připravenosti pilota. To by pak mohlo svědčit Kimimu,“ řekl Sky Sports Villeneuve.

Villeneuve si také myslí, že Räikkönen by mohl vydělat na vztahu mezi Alonsem a Ferrari, který byl v loňské sezoně nepochybně napjatý.

„V loňském roce už Alonso nebyl tak zlatý chlapec Ferrari, jako tomu bývalo. Energie v týmu byla napjatá. Oni s ním bojují interně, a proto si přivedli Räikkönena. Ale jestli si pamatujete, před lety skončil v slzách Kimi, takže kdo ví, co se stane,“ dodal.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...