Novinky

Porsche zastavuje dodávky modelu 911 GT3. Příčinou jsou časté požáry

A poslední incident se odehrál ve Švýcarsku. Právě tam zachvátil požár již další luxusní vůz této značky. Zatím ale není jasné, proč k těmto případům dochází.

Porsche 911 GT3

Porsche tento týden zastavuje dodávky 911 GT3 poté, kdy shořelo více jak pět vozů v rozmezí několika posledních týdnů.

Pokud jde o požáry supersportů, první místo v této černé kronice zaujímá Ferrari, ale jak se zdá, Porsche má podobné problémy s 911 GT3. Poslední incident se odehrál na Wilerstrasse ve Švýcarsku. Celková výše ztráty byla vyčíslena na 200 000 CHF, tedy 4,5 miliónu korun.

Řidič popsal celou událost následovně. Na cestě na dálnici A1 při cestě do St. Gallenu slyšel podivné zvuky přicházející z prostoru motoru. Rozhodl se opustit dálnici a zastavil auto právě na Wilerstrasse. Když se dostal ven z vozu, všiml si velkého úniku oleje a vycházejícího kouře ze zadní části auta. Poté už v krátkém sledu po sobě zachvátily auto plameny. Hasiči sice dorazili krátce poté, ale uhasit plameny včas se jim nepodařilo.

K další podobné události došlo minulý týden se zbrusu novou 911 GT3 (najeto měla pouhých 60 km) v blízkosti Avellina v Itálii. První varování přišlo na nízký tlak oleje, jež byl signalizován na displeji palubního počítače a po několika sekundách auto začalo hořet. Bohužel i v tomto případě následoval stejný závěr jako ve Švýcarsku.

Zdroj z blízkého okruhu Porsche řekl, že se GT3 zřejmě potýká s velkou přetáčivostí. Také sdělil, že si je společnost se sídlem ve Stuttgartu vědoma tohoto problému a v důsledku toho byly zastaveny dodávky 911 GT3 do té doby, dokud se nepřijde na to, z jakého důvodu se tak doopravdy děje.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...