Novinky

Ford Focus odhalen před autosalonem v Ženevě

Autosalon ve švýcarské Ženevě otevře své brány co nevidět, ale ještě před oficiálním zahájením, jsme s dočkali odhalení další novinky. Jedná se o modernizovaný Ford Focus, který má přepracovaný interiér, uhlazenější vzhled a dva nové motory.

Ford Focus_7

Jedná se už o třetí generaci modelu Focus, která poprvé po třech letech prošla modernizací. Celkově má nová generace uhlazenější vzhled, kterého si všimnete hned na první pohled. Nové jsou protažené přední světlomety a maska chladiče, která je velmi podobná s Fordem Fiesta. Na zádi je zcela nové víko od pátých dveří.

Ani interiér se nevyhnul změnám. „Přetlačítkovaný“ středový panel už je minulostí. Nově ve voze najdete moderní, osmipalcové dotykové rozhraní. Nová generace dorazí i s novými elektronickými pomocníky. Například systém Active City Stop nově zabraní kolizím až do rychlosti 50 km/h.

Poslední novinkou, která společně s Fordem Focus přijde, jsou dvě zcela nové motorizace. Prvním je Turbo motor 1,5 EcoBoost o výkonech 147 a 174 koní. Tato motorizace v nabídce vystřídá přeplňované šestnáctistovky. K dispozici bude jak s manuální, tak automatickou šestistupňovou převodovkou.

Druhou novou motorizací bude přeplňovaný čtyřválec s výkonem 91 a 114 koní. Slabší verze bude k dispozici pouze s manuální převodovkou. Silnější variantu si můžete pořídit i s automatem.

Nově moderznizovaný Ford Focus se představí na autosalonu v Ženevě. Do prodeje se dostane v druhé polovině letošního roku.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...