Motorsport

Red Bull postihne další zpoždění, z Anglie nedorazily díly včas

Problémy Red Bullu se zdály být vyřešené. Ani v Bahrajnu ale rozhodně nebude mít bezesné noci. Adaptovat nové díly bude muset za pochodu přímo na trati, i ty však dorazily později, než měly.

Sebastian Vettel

Dva týdny po „neštěstí“ Red Bullu, respektive Renaultu v Jerezu ani nyní na trati v Bahrajnu to nebude mít jednoduché. Úřadující mistři světa spolu s designovým mágem Adrianem Neweyem budou mít spoustu práce. Bohužel pro Red Bull se nepodařilo vyřešit všechny problémy v garáži, a tak budou probíhat opravy i ze strany Renaultu až na místě.

„Nové díly z Anglie dorazí ještě dnes,“ řekl Michael Schmidt Auto Motor und Sport.

Je stále jasnější, že mnohé z problémů, které Red Bull v současné době má, nejsou pouze chybou dodavatele motorů, tedy Renaultu. Rakouský tým totiž ve srovnání s Caterhamem a Lotusem, kteří pilně sbírali svá tréninková kola, zaostal Red Bull i v ostatních parametrech testování.

„Neříkám, že jsme vyřešili všechny naše problémy, ale nejsme hlavním strůjcem neúspěchu Red Bullu v Jerezu,“ uvedl sportovní ředitel Renaultu Remi Taffin.

„Nyní máme základ, z něhož můžeme vycházet. Bahrajn tak bude naším prvním testem. Ano, mohli by se ještě nějaké problémy objevit, ale měli bychom být schopni stavět na tomto základu, který již považuji za stabilní,“ dodal Taffin.

Dokonce i Dr. Helmut Marko se ve středu vyjádřil v tom smyslu, že není správné ukazovat prstem viny na Renault.

„I kdyby nebyly žádné problémy s pohonnou jednotkou, v Jerezu bychom stejně neměli kvalitně připravený monopost,“ řekl Marko.

Do Bahrajnu Red Bull přivezl dvě nová řešení chlazení agregátu. Od nich si slibuje úplně jinou službu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...