Novinky

Renault Clio RS Monaco GP – žádná verze Gordini

Změny spíše kosmetické přiváží nový Renault Clio RS ve speciální edici Monaco GP. Srdce okruhového speciálu sice nemá, ale nádech přítomnosti na okruhu vám obstará.

Renault Clio RS

Oficiální fotografie Renault Clio RS Monaco GP se dostala s předstihem na internet. Náskok ale nemá velký. Do otevření bran již 84. Ženevského autosalonu zbývá už jen pár dní.

Zatímco ale mnozí očekávali spíše horkou novinku podobné té minulé, tedy verzi Gordini, ukázalo se speciální Clio RS Monaco GP ve vydání, které přináší jen několik skromných kosmetických úprav. Základem je samotná barva vozu, kterou má na sobě. Jedná se o exkluzivní White Frost Pearl, jež kontrastně ladí s lesklými prvky. Ty můžeme naopak spatřit na masce chladiče, zpětných zrcátkách, lištách oken či na spodní části předního nárazníku. K dispozici je také nový soubor 18palcových pětipaprskových disků z lehkých slitin, které podtrhují vnější úpravy.

Fotky z kabiny momentálně nejsou k dispozici, ale víme již nyní, že přijde s bílými lemy na palubní desce a dveřních panelů spolu s budíky od firmy RS Monitor. Ty budou poskytovat údaje o výkonu stejně jako přináší možnost zaznamenávat si časy kol.

Inženýři Renaultu si doposud pohrávali s úpravami motoru. Nakonec ale Clio RS Monaco GP přichází se stejným přeplňovaným čtyřválcem, tedy 1,6litrovým benzínovým motorem jehož výstupními hodnotami jsou 200 koní (147 kW) výkonu a 234 Nm točivého momentu. To vše je posíláno na přední nápravu přes dvouspojkovou šestistupňovou automatickou převodovku, která umožňuje tomuto hot hatchi pokořit  100km/h za 6,7 sekundy před udeřením maximální rychlosti 230 km/h.

Zvláštní vydání Clio RS bude v prodeji krátce po svém oficiálním debutu v Ženevě.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...