Novinky

Karbonové ráfky v podaní BMW už za dva roky?

BMW se poslední dobou ubírá lehce jiným směrem. Svědčí o tom i modely BMW i3 a BMW i8, kde se ve velké míře používal právě karbon. BMW chce nyní využít své znalosti i v jiných částech vozidla.

BMW

Díky modelové řadě „i“ (BMW i3 a BMW i8) má bavorská automobilka spoustu znalostí a patentů s využíváním karbonu. Nyní se automobilka bude své know-how snažit využít v dalších komponentech vozů. Nejvíce pravděpodobně se jeví karbonové ráfky, které by mohli dorazit do dvou let.

U vedení BMW jsou karbonová kola opravdu prioritou. Podle všeho je vývoj již skoro hotový. Pokud vše půjde plánu, měli by jsme se karbonových kol dočkat v horizontu jednoho až dvou let.

Podle pana Storkenmaiera je hybridní kolo o celých 25% lehčí. Celokarbonové kolo by mělo mít nižší váhu o 35% než kolo kované. Další výhodou by mělo být lepší snášenlivost na odření. Karbonové kolo jde snáze vyleštit.

Dalším komponentem, nad kterým v BMW přemýšlejí je karbonový volant, který by měl mít celou konstrukci právě z karbonu. No, počkejme si dvě léta a uvidíme s čím vším nás BMW překvapí.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...