Novinky

Opel Astra OPC EXTREME – létající družice?

Po pár teaserech Opel plně odhalil svou Astru OPC EXTREME, která rovněž zamíří na autosalon v Ženevě. S o 100 kg lehčím šasi a 300 koňmi pod kapotou bude přímo hýřit sebevědomím.

Opel Astra OPC EXTREME_8

Jako nejrychlejší Astra, která kdy vyjede. Tak nějak byla popsána nejnovější verze Opelu Astra OPC EXTREME. Ta se může pyšnit až o 100 kg lehčím tělem než běžné OPC díky rozsáhlému množství použitého karbonu, který už nemůže chybět pomalu u žádného sportovněji laděného vozu. Tento lehký a odolný materiál byl použit pro výrobu kapoty, střechy a dokonce i ráfky kol jsou z něho vyrobeny. Ty tak nesou velký podíl na celkovém snížení hmotnosti, kdy jsou o 20 kg lehčí než z běžných a už tak lehkých slitin. O krok dopředu se dostaly i blatníky vyrobené z hliníku. I zde je úspora váhy citelná. Pouhých 800 gramů připadá na jeden kus. Oproti původním z oceli vážících 2,2 kg se tedy jedná o další úspěšnou interpretaci adaptování nových dílů z kompozitních materiálů, které dříve byly nemyslitelné.

Jejím srdcem a duší se stal čtyřválec o objemu 2,0 l. Přeplňovaný benzínový celohliníkový motor poskytuje více než 300 koní (224 kW) výkonu, které bude předávat na přední nápravu přes šestistupňovou manuální převodovku a diferenciálem s omezenou svorností. K zastavení tohoto živlu budou sloužit šestipístové brzdové soustavy Brembo. Vpředu s průměrem kotouče 370 mm, jež budou sedět za 19palcovými koly. Samotné pneumatiky pak budou o rozměrech 245/35.

Údaje o dosažených výsledcích zatím neexistují, ale vzhledem k vyššímu výkonu a nižší hmotnosti můžeme alespoň kalkulovat. Auto bude rozhodně rychlejší než běžná Astra OPC. Ta tedy potřebuje 5,9 sekundy na 100 km/h a rozhýbat se dokáže až do 250 km/h. Dočkáme se létající družice?

Zdá se, že ano, protože interiér byl zbaven zadních sedaček, které nahradila ochranná konstrukce, zatímco vpředu jsou sportovní Recaro sedačky s bezpečnostními šestibodovými pásy Schroth. Volant byl vyztužen karbonem a potažený semišem se žlutým prošíváním.

Opel při této příležitosti oznámil i oficiální zahájení její výroby. Astra OPC EXTREME vstoupí do výroby v omezeném objemu po jejím veřejném debutu, který je ohlášen na příští týden, tedy na 84. autosalon v Ženevě.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...