Novinky

Volkswagen modernizuje modelovou řadu Polo

Automobilka Volkswagen přiveze do švýcarské Ženevy mimo jiné moderznizovanou řadu modelů Polo. Těšit se můžeme na Polo GTI, CrossPolo nebo Polo BlueMotion, které by mělo být schopné jezdit na okolo čtyř litrů na sto kilometrů, respektive okolo litrů tří v případě naftové varianty.

VW Polo_3

Kompletní modelová řada Polo projde modernizací. CrossPolo nově dostane 17 palcovou sadu kol z lehkých slitin. Stejně jako u modelu Cross Touran nebo Octavie Scout dále dostane CrossPolo oplastované nárazníky a vyšší světlou výšku. Design je doplněný stříbrnými detaily jako jsou například zrcátka, oba nárazníky a střešní ližiny. V interiéru najdeme nový volant, nové čalounění a parkovací brzdu.

Druhým modernizovaným modelem bude Volkswagen Polo BlueMotion TSI vybaveným tříválcovým přeplňovaným benzínovým motorem s výkonem 89 koní. Spotřeba by se měla pohybovat okolo 4,1 litru na sto kilometrů. Naftová verze bude poháněna motorem TDI o obsahu 1,4 litru se 74 koňmi. Naftová verze by podle informací automobilky měla spotřebovat pouze 3,1 l/100 km.

Dalším modelem je Polo GTI, které bude mít o 15 mm sníženou světlou výšku. Vůz bude obutý do 17 palcových kole z lehké slitiny. Tento model bude vybavený širšími bočními prahy a zadním spoilerem. O pohon se postará 1,4 litrový motor s přímým vstřikováním. Výkon bude činit 147 koní, což je nárůst o 10 koní oproti minulé generaci. Vůz bude vybaven šestistupňovou manuální převodovkou. Spotřeba by se měla pohybovat okolo 4,8 l/100 km.

Volkswagen také revidoval všechny balíčky R-Line a zároveň potvrdil plány plug-in hybridního vozu na CNG.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...