Články

Bugatti potvrdilo již čtvrtou edici Bugatti Veyron Legend

Vedení automobilky Bugatti oficiálně potvrdilo již čtvrtou edici Bugatti Veyron, která ponese jméno závodní legendy. Konkrétně se bude jednat o jméno Elisabeth Junek, významnou postavu něžného pohlaví ve světě motorsportu.

Veyron

Elisabeth Junek byla známa postava v motoristickém světě. Nestává se příliš často, aby automobilka vzdala hold závodníkovi z jiné země. Nyní je vše jinak a tyto vody rozvrací výsostné Bugatti, které do švýcarské Ženevy na 84. ročník tohoto autosalonu přiveze edici Bugatti Veyron Legends Elisabeth Junek.

Tato edice bude vycházet z modelu Grand Sport Vittese, který má pod kapotou 8,0 litrový motor W16 s výkonem neskutečných 1 200 koní 1 500 Nm točivého momentu. To vše bude spojeno se sedmistupňovou automatickou převodovkou, která model rozhýbe z klidu na sto kilometrovou rychlost za 2,6 sekundy. Maximální rychlost činí 408,84 km/h.

Každá z předchozích edic byla vyrobena ve třech kusech a Bugatti prodalo všechny kusy. Jeden z nich se prodával okolo 2,2 miliónů euro (cca 60 miliónů korun).

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...