Novinky

Supersport Arash AF8 konečně s osobitým designem

Zatímco předcházející model AF10 vypadal skoro jako Ferrari Enzo, AF8 byla vyvinuta v novém designovém jazyce, který je poměrně dost atraktivní. Stovku AF8 zvládne za 3,5 sekundy.

Arash AF8_12

Po téměř nekonečném době Arash Cars konečně rozlouskla oříšek a představila nám nový supersport AF8.

Zhruba před čtyřmi lety totiž Arash představil AF10 a nyní jsou zpět s AF8. Ten má sice stejný 7,0 litrový motor V8, nicméně tváří se již zcela jinak, nezaměnitelně. Motor mu poskytuje 550 koní (410 kW) výkonu při 6500 otáčkách za minutu a 640 Nm točivého momentu při 5000 otáčkách za minutu. To vše si s sebou nese v šasi, které váží pouhých 1200 kg. Výkon se poté přenáší na kola za pomoci šestistupňové manuální převodovky. Samotná karoserie je vyrobena z vysokopevnostní ocelové konstrukce.

Arash Cars uvádí, že model bude dělat 100 km/h, za předběžně odhadovaných, 3,5 sekundy. Nejvyšší rychlosti pak dosáhne na hranici 322 km/h. K zastavení tohoto výkonu poslouží odvětrávaný brzdový systém vpředu s kotoučem o průměru 380 mm a 362 mm vzadu. Přední disky pak čítají šest třmenů a zadní čtyři. Mezi další přednosti patří uhlíkové panely implantované v karoserii, bi-xenonové světlomety s LED světly, dvojité odpružení s příčnými rameny či titanový výfukový systém.

Jak už bylo výše zmiňováno, nová AF8 si odnesla svůj osobitý vzhled, nicméně se zadními světly si mohli dát inženýři o trochu více práce. K technickým parametrům přidejme ještě rozměrové údaje. Na délku tento supersport čítá 4,15 m, 1,9 m je široký a 1,1 m činí jeho výška. K přenosu výkonu na silnici poslouží 19palcová kola vpředu a 20palcová kola z lehkých slitin vzadu obuté firmou Michelin.

Arash Cars představí svůj vůz příští týden na autosalonu v Ženevě 2014.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...