Motorsport

Další rána pro Red Bull. Renault nedostane na vývoj motoru čas navíc

Teče jim do bot. Týmům používající motory Renault se blýská na horší časy. Forma nového šestiválce je malá a navíc se motor potýká s velkou nespolehlivostí. Na další vývoj ale Renault nedostane časovou dotaci navíc.

Renault

Již dříve se ukázalo, že krize, která zasáhne Renault, nebude malá. Jednalo se i o prodloužení lhůty na vývoj motoru. K homologaci ale musí nakonec dojít ve stanoveném termínu. Renault tedy musel svůj motor odeslat FIA již v pátek a tak se také stalo. Žádných privilegií navíc se tak nedočkal. Remi Taffin, coby sportovní ředitel Renaltu, to komentoval takto:

„Dnes jsme poslali motor FIA, jelikož homologace musejí být uzavřeny, ale cítíme, že se nám podařilo odstranit hlavní mouchy. Byly bychom ale lháři, pokud bychom tvrdily, že další tři měsíce by nám nepomohli,“ řekl pro Auto Motor und Sport.

Korespondent Michael Schmidt řekl, že soupeři z Mercedesu a Ferrari byli toho názoru, že oni by neměli být trestáni za svou dobře odvedenou práci, zatímco jiní ne. Rovněž byl odmítnut návrh na rozšíření udělování dvojnásobku bodů ve více závodech pro sezonu 2014.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...