Novinky

Sériová výroba crossoveru Seatu se odkládá do roku 2016

Na konci příštího či až ze začátku toho dalšího roku teprve půjde do výroby nový crossover Seatu. Otazníkem ale je rentabilita, pakliže na trh vůbec vstoupí. Plusem bude aktualizovaná platforma MQB.

Seat IBX

Zdroje blízké Seatu pro Autocar uvedli nové informace o chystaném crossoveru. Jeho výroba by mohla být zahájena koncem příštího roku nebo až na začátku roku 2016. Seat dlouho diskutoval celou stránku věci, ale jak se zdá, dostane kompaktní SUV zelenou pro výrobu a bude údajně jezdit na aktualizované verzi platformy MQB. Na tomto základě bude crossover nosit designové prvky ze Seatu Leon, odkud byla přejata přední maska doplněná o agresivně vzhlížející světlomety. IBX přijde i s plastovým opláštěním a novinkou budou čtvercové podběhy kol. Původní označení konceptu z roku 2007 neslo jméno Tribu, očekává se ale, že Seat toto označení změní. Zatím byl koncept pojmenován IBX, i tak je ale pravděpodobné, že do výroby s tímto modelovým označením nevstoupí.

Španělská značka je jen nerentabilní sub značkou koncernu Volkswagen. Avšak s tímto novým modelem Seat doufá, že se věci otočí. Španělé vycházejí z předpokladu nepřetržitého růstu segmentu, který crossoverům jen nahrává a to již několik posledních let. 80 procent tržeb firmy jsou zaznamenávány v Evropě. Ve Španělsku, kde sídlí domácí trh značky, je snadné pochopit, proč prodejní čísla byla tak nízká. Starý kontinent je v hluboké krizi a Španělsko je jednou z nejvíce postižených zemí s masivními 26,7 procenta nezaměstnanosti.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...