Novinky

Toyota Aygo pouze v benzínové verzi

Druhá generace Toyoty Aygo debutuje již zítra v Ženevě. Už nyní ale unikly informace a fotografie. Víme, že bude bez dieselového agregátu a vyrábět se bude v České republice

Toyota Aygo 2014_2

Spojení roku 2014 oficiálně. Peugeot 108 a Citroën C1 bude doplňovat Toyota Aygo, to je již nějakou dobu široké veřejnosti známé. Všechny tři modely budou sdílet stejnou platformu. Rozdíl na první pohled bude patrný pouze při pohledu na přední masku a stejně tomu bude i u unikátních zádí vozů. Nepřipomíná vám to něco? Spojení Peugeotu, Citroënu spolu s Mitsubishi už tu přeci bylo. A Japonec to bude i tentokrát, ale v podání Toyoty. Je velmi pravděpodobné, že nové Aygo bude k dostání jak v třídveřovém, tak i pětidvéřovém karosářském provedení spolu se zatahovací střechou.

Toyota Aygo bude vynikat v oblasti infotainmentu, který bude korespondovat s novým interiérem. Oproti svým sourozencům bude mít karosářskou výhodu, jelikož pouze Peugeot 108 uvažuje o pětidvéřové verzi svého měšťáka.

Trio bude využívat stejné tříválcové motory o objemu 1,0 l a 1,2 l a výkonu 68 koní respektive 82 koní, jež k přenosu síly na vozovku budou používat přední nápravu za pomoci pětistupňové manuální převodovky. Výroba oněch vozů bude probíhat v České republice. Budeme tak mít další zástupce na trhu s českým rodokmenem.  Snad jediná trhlina je v nabídce motorizací. Z výčtu totiž vypadává vznětový agregát, který bude dodávat Peugeot a jež označil jeho výrobu při přísné normě Euro 6 za velmi drahou.

Více informací a fotografií Toyoty Aygo budou k dispozici zítra, kdy je naplánován její debut na autosalonu v Ženevě.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...