Novinky

Volkswagen T – ROC – nepřehlédnutelný crossover

V Ženevě se to jen hemží krásnými modelkami, ale ještě více úchvatnými auty. Mezi crossovery září nový koncept Volkswagenu nazvaný T-ROC. Třídveřový bijec využívající platformu MQB.

VW T-ROC_13

Volkswagen v Ženevě představil svou další novinku, jíž je koncept T – ROC. SUV T – ROC je třídveřový crossover coupe s výrazným lakem, který je typický hlavně pro Golfa. Budoucí směr vytyčuje nová maska chladiče s lehce kontroverzním postavením LED světel. Samozřejmě nechybí ani LEDky pro denní svícení. Kam se ale poděly směrovky? Neztratily se, ale kromě zrcátek byly implantovány právě do LED světel.

Přítomnost plastové hmoty rovněž nesmíme opomenout. Na své karoserii má spoustu takových panelů, samozřejmě se snahou snížit výslednou hmotnost. Výrazným prvkem na voze jsou i svalnaté podběhy 19palcovýh litých kol. Ovšem ke skutečnému převratu se dostáváme až nyní. Tím je dvoudílná odnímatelná střecha, která může být uložena v nákladovém prostoru. Parády si ale po sundání střešních panelů moc neužijete.

Hodně extravagantní je i hranatý interiér. Ten je sice vybaven pěkným koženým čalouněním, v barvě rovněž Blue-Splash s kovovými lištami, nicméně ke kráse má hodně daleko. Nejvýraznějším prvkem je 12,3palcový digitální monitor umístěný uprostřed přístrojové desky, který by měl být i odnímatelný a chovat by se tak mohl jako tablet.

Přísun výkonu zajišťuje 2,0litrový čtyřválcový turbodiesel, který vyvine 184 koní (135 kW) výkonu a 380 Nm točivého momentu. Klasikou už pak bude sedmistupňová převodovka DSG a systém 4Motion pro pohon všech kol. Crossover vážící nějakých 1420 kg se ale nemusí stydět za svá akcelerační čísla. Zrychlit z 0-100 dokáže za 6,9 sekund, což je velmi slušný počin. Maximální rychlost bude nastavena na 210 km/h. A pokud jde o spotřebu paliva, dosahovat by měl průměru 4,9 l/100 km s emisemi CO2 kolem 129 g/km.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...