Motorsport

Nürburgring má kupce z USA, nabízí až 70 miliónů Eur

Legendární Nürburgring čeká na nového majitele již pěkně dlouhou dobu. Nyní se zdá, že se našel ten správný a ochotný zaplatit sumu přesahující hranici 1,5 miliardy korun. Nepřekvapí ani to, že investor je z USA.

nurburgring

Tento týden se nechal Bernie Ecclestone slyšet, že byl se svou nabídkou 50 miliónů dolarů za legendární Nürburgring přeplacen. Nyní jeden z hlavních obchodních týdeníků Wirtschaftswoche hlásí, že HIG Capital se sídlem na Miami je momentálně nejžhavějším uchazečem poté, když za koupi okruhu i s „příslušenstvím“ (hotely, zábavní park a další) přislíbil částku 60 – 70 miliónů Eur.

Nicméně nynější správce okruhu se netají tím, že měl v plánu dostat sumu přesahující 100 miliónů Eur. HIG Capital to odmítlo komentovat. Na otázku, zda se poté Nurburgring vrátí natrvalo do kalendáře F1, podle plánu od příštího roku, Ecclestone uvedl:

„Záleží na tom, kdo ho koupí.“

Přitom ještě před dvěma týdny byl nejžhavějším kandidátem na odkup okruhu on sám. A srdceryvný příběh je postaven na tom, že Bernie Ecclestone se momentálně nachází ve finančních problémech a na sobě už mu pomalu začíná viset cedulka „Vinen“ v korupční aféře, což potvrzuje i svými činy. Nedávno prý totiž oslovil bývalého šéfa Mercedesu, aby po něm převzal ředitelský post. Ovšem prozatím byly pokusy neúspěšné.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...