Motorsport

Rozdělí krize Red Bull s Renaultem?

Red Bull i nadále hledá cestu, jak dohnat konkurenci. Vypadá to, že tuto sezónu si za rámeček rozhodně nedá. Mluví se už i o změně dodavatele motorů, kterým by mohla být Honda.

Red Bull_Renault

Rozsah škod, které si Red Bull společně s Renaultem přivodil pozdním vývojem nového motoru, zdá se, budou obrovské. Mistr světa posledních 4 sezón se strachuje o to, aby za týden v Austrálii vůbec postoupil z první části. Ze všech dodavatelů motorů je na tom Renault nejhůře a my si tak zřejmě budeme muset zvykat na obrázky, kde Massa s Williamsem bude stát na pole position. Velmi napjaté vztahy nyní panují mezi Red Bullem a Renaultem a mluví se už i o změně dodavatele, kterým by se mohla stát Honda. Sebastian Vettel spolu s Christianem Hornerem ale chladí tyto spekulace.

„Problémy máme, ale ještě stále tu existuje velké množství důvěry. To, že hledáme nového dodavatele motorů, kdy máme kontrakt s Renaultem, je tudíž nemyslitelná,“ dodal Horner.

Rovněž se upírá pohled na samotného Sebastiana Vettela. Širokou veřejnost totiž zajímá, jak se čtyřnásobný šampion zachová. Mnoho expertů poukazuje na to, že by se mohl poohlédnout po jiném angažmá, zvláště v době největší krize historie týmu. Vettel se ale těmto spekulacím brání.

„Já nejsem ten, kdo uteče, když nastane obtížná situace. Tak tomu je v případě mé práce i v soukromí. Samozřejmě tu jsou ti, kteří na tom chtějí vydělat. Říkají vám, kde je tráva zelenější a kde vám pšenka nepokvete, ale neměli bychom zapomínat na hodnoty poctivosti a věrnosti,“ obhajoval Vettel.

„Každý, kdo se chce někam posunout, musí se poučit z vlastních chyb. My jsme tým, který v posledních letech měl tolik úspěchů a i teď budeme držet spolu,“ řekl Němec.

Stanovení cílů pro letošní sezónu tak prozatím nepřipadají v úvahu. Uvidí se až po prvním závodě v Melbourne. I tak se prý Red Bull nevzdá a ukáže svou sílu a bojovnost. Stanovit si za cíl zisk mistrovského titulu je ale přímo směšné.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...