Novinky

Land Rover plánuje zvýšit nabídku luxusnějších a dražších Range Roverů

Poptávka po Range Roverech a luxusu stoupá, proto se automobilka rozhodla nasadit laťku hodně vysoko. Míří za luxusem, který si prozatím odvezete jen v Bentley nebo Rolls-Royce.

Range Rover_8

Nové cíle, jaké si upředla britská automobilka Land Rover, míří do pater nejvyšších. Zasáhnout by měla uživatele toužící po luxusu, moderním designu a velkém bytelném voze. Je to jako napsat autobiografii. Tu už tedy společnost napsala s Autobigraphy Black, která se představila v LA před dvěma týdny. Jde tedy spíše o přepsání té současné, aktualizovat vydání, aby si početli úplně všichni napříč generacemi.

Zástupce Land Roveru to oznámil jako hotovou věc. Jak by také ne, když už se v současné době na nejluxusnější verzi Range Roveru pracuje. Jako by současné modely Range Roveru nebyly drahé a dost luxusní. Alespoň tak to působí. Šéf designu Land Roveru Gerry McGovern tvrdí, že práce na novém Roveru mají za cíl získat osobitost, která bude mít ten největší vliv na zákazníka.

Nejdražšího Range Rovera, kterého nyní můžete pořídit je Autobigraphy Black s dlouhým rozvorem, který startuje na ceně 199 500 Dolarů (tedy za zhruba 4 milióny korun) včetně dodatečných poplatků ve výši 895 Dolarů. Nová vlajková loď bude samozřejmě tuto částku přesahovat. Přehoupne se tak jistojistě přes 200 000 Dolarů. To ale nebude vrchol. Společnost hodlá i nadále růst a s ní budou pravděpodobně stoupat i částky v ceníku. Připravuje se již i nové SUV od high-end výrobců automobilů, jako jsou Rolls-Royce, Bentley či Lamborghini.

V související zprávě Gerry McGovern také potvrdil existenci Range Rover Sport RS. Ten se bude těšit příjmu 543 koní z pětilitrové V8. No a ve výsledku tu budeme mít nejrychlejší SUV, které zvládne 100 km/h z klidu v klidu za méně jak pět sekund.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...