Motorsport

„Vettel by nás mohl opustit.“ Marko počítá s nejhorším

Co udělat pro to, aby si Red Bull udržel šance na udržení Sebastiana Vettela? Teď už nezbývá nic jiného než riskovat, dostat pod kontrolu spolehlivost auta, aby si Vettel dojížděl pro body. Rychlost prý Rakušané mají.

Vettel

Po dlouhé době máme ve Formuli 1 hned několik zápletek před samotným startem sezóny. Obrovské otazníky visí nad týmem Red Bull, který v současné době bojuje spíše sám se sebou než s Renaultem. Jeho motor totiž prý slouží, ale problém je v ostatních komponentech jako je převodovka či chlazení. Samotné V6 ale vzbuzují další haló. Nejen, že se jedná o úplnou novinku, ale problémem už je tichý chod motoru. Nesmíme opomenout ani závodní dvojici Ferrari Kimiho Räikkönena a Fernanda Alonsa, na níž jsou upřeny zraky snad každého, kdo se o Formuli 1 zajímá. A takto bychom s výčtem mohli pokračovat. Ale vraťme se raději k Red Bullu.

Tep pekelně vysoko, orošené čelo a bolavou hlavu. Asi tak nějak se musí v těchto dnech cítit Dr. Helmut Marko. Ten spřádá plány, jak sebe se svým týmem dostat z tak ošemetné situace. Samozřejmě je brzy na to, dělat nějaké závěry. Zvláště, když sezóna začíná sobotní kvalifikací. Navíc Red Bull má k dispozici sílu konstruktérského mága Adriana Neweyho. Marko ale nevyloučil ani možnost, že se sezóna nevyvede vůbec a tým přijde o svou největší hvězdu, Sebastiana Vettela.

„Pokud se náš katastrofální stav ihned nezmění, nemohu ho vinit z toho, že přemýšlí o změně zázemí. Po testu v Bahrajnu budeme rádi, když v Melbourne vůbec dokončíme na bodech,“ prozradil Marko.

Svou „Suzie,“ jak Vettel pojmenoval svůj monopost RB10, označil na předsezóní večeři jako konkurenceschopnou, byť nezajímavou. Role největšího favorita na otevírací závod v Albert Parku tak připadla Mercedesu. A nejnižší kurz na celkového vítěze nyní patří Hamiltonovi. Nicméně nelze podcenit ani týmového kolegu Rosberga a piloty Ferrari.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...