Motorsport

Peugeot hlásí návrat na Rally Dakar

Francouzská média hlásí, že Peugeot se vrací na scénu nejslavnější rally - Dakar. V zádech bude mít oporu nápojového gigantu Red Bull. Do jihoamerických dun se ale vydá pouze s dvojkolkou.

peugeot_dakar

Podle francouzského deníku l’Equipe se Peugeot chystá soutěžit již v příštím ročníku dakarské rallye. A že si Francouzi věří, dokazuje fakt, že hodlají nasadit auto pouze s jednou poháněnou nápravou. Je ale důležité zmínit, že v tomto projektu figuruje ještě jeden článek. A tím je Red Bull. Ten tak bude plnit úlohu sponzora, čímž výrazně posílí šance na postavení kvalitního vozu. Ještě větší úspěšnost při návratu do pouště by pak bylo při spojení se Sébastienem Loebem. Jenomže toho za volantem s velkou pravděpodobností neuvidíme. Fenomenální Francouz má momentálně platnou smlouvu u Citroënu, v týmu WTCC a ikdyž se jedná o koncernovou značku, žádné výhody z toho pro Peugeot neplynou.  I tak ale nemusí zoufat. S největší pravděpodobností totiž Peugeot získá zkušenostmi nabytého Carlose Sainze, který právě podepsal smlouvu na tři roky s Peugeot Sport.

Kromě toho, jeden z vozů by mohla pilotovat další legenda, Stéphane Peterhansel, který v soutěži triumfoval již jedenáctkrát. Záměr je jasný. Dokonalá francouzská symbióza. Není známo, zda se Peugeot po 25leté pauze zúčastní některé z kategorií T1 a T2, ale pokud se tyto zprávy sestávají z pravdivých informací, pak lze očekávat oficiální oznámení již v následujících týdnech.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...