Novinky

Renault Espace – z patentových skic do Paříže?

Na internetu kolují další zvěsti o příchodu nové generace Renaultu Espace. Nedávno byl zachycen při testování a nyní máme před sebou i skici. Objevit by se mohl již v říjnu na Pařížském autosalonu.

renault_espace_11

V pořadí pátá generace Renaultu Espace o sobě dává hodně znát. Již před měsícem mohli bystřejší z vás zachytit zprávu o jeho testování. Tehdy byl před zraky fotografů dost plachý, nicméně současnými náčrtky dostáváme zcela jasnou představu o tom, jak by mohl vypadat. Navíc, jak to tak vypadá, obnovené MPV hodlá fušovat do řemesla i některým crossoverům. Z toho, co můžeme z těchto patentových skic vyčíst je i to, že si i nadále drží většinu designových prvků, s nimiž se představil již loni ve Frankfurtu jako dosti působivý koncept nazvaný Initiale Paris.

Pokud opravdu takto vstoupí do výroby, oproti starším sourozencům udělá obrovský skok, co se designu týče. Tím by si později mohl výrazně polepšit i v oblíbenosti mezi ostatními konkurenty segmentu MPV. Velmi atraktivně vypadá při čelním pohledu, kdy oslní zejména přechod z čelního skla na mírně zakřivenou střechu. Vzadu se pak opět bude pyšnit masivními dveřmi zavazadlového prostoru. Novinkou bude duální výfukový systém. Automobilka vyvinula i novou platformu a nazvala ji CFM1, na jejímž základě má nový Espace také vyrůst. Ani zde nebudou chybět LED světla (ale pravděpodobně ve verzi s vyšší výbavou).

Představení páté generace modelu Espace si Renault pravděpodobně nechá až na pařížský autosalon, který zahajuje v říjnu.

Zdroj: jokeforblog.blogspot.com.es

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...