Novinky

Porsche už zná příčiny požárů 911 GT3

Ještě zhruba před týdnem to vypadalo na totální zkázu. Dodávky nových vozů Porsche 911 GT3 byly přerušeny s výhledem na několik měsíců dopředu. Závadu se ale podařilo odhalit dříve, než se očekávalo.

Porsche 911 GT3

Na druhou stranu se není čemu divit. Urychleně přijít na to, co způsobuje požáry úplně nových sporťáků, je přeci v zájmu společnosti. Není nic horšího než ztráta dobrého jména a to platí nejen v automobilovém průmyslu. Mít dobrou pověst je totiž ta nejlepší reklama. A v zájmu té, tento problém nedal inženýrů spát. Ikdyž laická veřejnost zatím neví, co přesně zavinilo vznícení, Porsche slibuje, že obeznámení přijde velmi brzy. Informováni budou přednostně jejich majitelé.

Před několika dny to přitom s rozřešením záhady nevypadalo vůbec dobře. Porsche odstřihlo dodávky až do té doby, než se celý problém vyřeší. Mohlo se tedy stát, že by odstávka trvala až několik měsíců. V současné době probíhají opravy již vyrobených aut. Dostane se tak na všech 991 kusů, které automobilka stáhla od jejich majitelů. Jen pro připomenutí. Nedávno shořely dvě 911 GT3, kdy najeto měly jen pár desítek kilometrů. Za příčinu byl označen prasklý blok motoru, ze kterého unikal olej a stékal přímo do výfukového systému. To se ale nepotvrdilo. Naštěstí se oba incidenty obešly bez jakéhokoliv zranění.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...