Novinky

General Motors představuje motory Ecotec. Do provozu půjdou od roku 2015

Ačkoliv se GM dlouhodobě nedaří splňovat cíle, koncern se rozhod přejít do útoku. Pomoci mají motory Ecotec, jež se prvně představí v Chevroletu Cruze, který si odbude premiéru na některém z letošních autosalonů.

Ecotec

Tak pokud GM dodrží, co slibuje, pak se na příliv zákazníků opravdu může těšit. Nové motory Ecotec budou postaveny na modulární architektuře, z čehož bude vyplývat zejména jejich „špičková účinnost,“ ale na co jsme hodně zvědaví je jejich spolehlivost. General motors slibuje extrémní trvanlivost. Návrat ke starým časům? Možná. Agregáty budou jednoduché stavby a zjednoduší se tak i samotná výroba. Pohonné jednoky budou postaveny v pěti různých závodech po celém světě přes Čínu, Maďarsko, Mexiko, Jižní Koreu a Spojené státy. A očekávání General Motors nejsou zrovna malá. Vyrábět chce více jak 2,5 milionu kusů ročně a to až do roku 2017.

Jedenáct typů nových motorů se tak stane součástí rodiny Ecotec. Do výroby jsou naplánovány tříválcové a čtyřválcové motory v rozmezí 1,0 až 1,5 litru. Další podrobné specifikace nebyly zveřejněny, ale GM potvrdilo, že motory budou mít výkonové rozpětí od 75 koní (56 kW) do 165 koní (123 kW). Některé motory budou vybaveny turbodmychadly, jiné zase budou podporovat hybridní a alternativní paliva, čímž chce koncern oslovit více zákazníků, než tomu bylo doposud.

Přeplňovaný litrový tříválec nedávno debutoval v Opelu Adam, zatímco ten příští, bude patřit nové generaci Chevroletu Cruze, jež bude nabízen už s čtyřválcovou jednotkou. Přeplňovaný 1,4litrový čtyřválec bude produkovat přibližně 148 koní (110 kW) a točivý moment 235 Nm. Naopak nepřeplňovaný 1,5litrový čtyřválec by měl disponovat silou 113 koní (84 kW) a 146 Nm točivého momentu. GM se netají ani tím, že příští generace Chevroletu Cruze bude vyráběna speciálně pro Čínu, jehož výroba započne v průběhu letošního roku a ponese si modelové označení 2015.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...