Motorsport

Žádné nová nadvláda jednoho pilota. Tato éra bude jiná

Stále se ve Formuli 1 mluví jen o síle Mercedesu a mizerné formě Red Bullu. Všechno ale ukazuje na to, že už to nebude one man show. Tu měl režírovat Lewis Hamilton. I on ale krotí tyto výkřiky do tmy.

F1

Lewis Hamilton měl být tím, kdo přeruší nadvládu Sebastiana Vettela. Čím dál více se ale ukazuje, že ani Mercedes to nebude mít jednoduché. Velmi rychlý je Williams a McLaren, ale znovu je třeba zmínit, abychom nezapomínali na Red Bull. Ten dělá mílové kroky vstříc lepším zítřkům a můžeme se jen těšit na to, co za týden předvede v Sepangu. Dalším z kola je Ferrari. Tomu zase schází poslední krok k tomu, aby se dotáhlo na špičku. Prozatím to ale nestačí a ještě nějakou chvíli stačit nebude.

Takto vypadají prognózy nově odstartované V6 éry, jež započala svou šňůru v Melbourne. Pódium si vyjel debutant Kevin Magnussen a v McLarenu byl oslavován jako „nový Hamilton.“ Ukázal se i Daniil Kjat, který se prezentoval podobným výkonem, jako kdysi Vettel v Toro Rosso. Daniel Ricciardo také vyplnil mezeru po „důchodci“ Marku Webberovi velmi slibně. Mistr světa z roku 2008, Lewis Hamilton si o tom myslí své.

„ To byl pouze první závod. Je tu ještě Vettel, Alonso i Kimi. Není to nová éra jednoho pilota, ale vlna mladých a úspěšných pilotů,“ trval na svém Hamilton.

„Zejména pak Kevin Magnussen má všechny ingredience potřebné k tomu, aby vyhrával závody,“ řekl Ron Dennis.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...