Motorsport

Budeme bojovat, vzkazuje Lotus všem pochybovačům

Zástupce šéfa týmu Lotus, Federico Gastaldi, si je jistý výkonnostním postupem svého týmu. V Austrálii tým dopadl tvrdě na zem. Nyní ale sbírá všechnu odvahu a vzkazuje, že pozadu dlouho nezůstane.

Federico Gastaldi

Píše se 15. březen roku 2014. Kvalifikace na VC Austrálie končí pro tým Lotus katastrofálně. Jednadvacáté místo Grosjeana a dvaadvacáté Maldonada na startu nevěstí nic dobrého. Černý den na vodě ale není posledním.

Neděle 16. března. Cílovou pásku úvodního závodu nového ročníku neprotíná ani jeden černo-zlatý vůz. Pastor Maldonado odstupuje v kole třicátém. Kolega Grosjean ho následuje o čtrnáct kol později.

Smolný víkend pro Lotus, zvláště když víte, že není poslední. Leckoho by to položilo, ale tým z Enstonu ne. Mnoho pochybovačů nad týmem zlomilo hůl. Těm však Federico Gastaldi vzkazuje:

„Je vhodné zmínit, že to byl tvrdý začátek pro všechny týmy. Austrálie byl první závod, kde jsme jezdili konzistentní kola. Počkejte a uvidíte, co dokážeme. Když to vezmete z logické stránky, pak Renault je mistrovský dodavatel motorů. Myslíte si, že jen tak spadne na nulu? To asi ne,“ tvrdí nekompromisně Gastaldi.

Na restart sezóny se připravuje Lotus už v Malajsii. Ten opravdový ale očekává až v květnu. Cíle pro příští závod jsou jasné. Dojet do cíle a neskončit poslední. Austrálie byla spíše (před)sezóním testem. V těch opravdových toho Lotus příliš neodjel.

„Je těžké vidět tým, který pracuje velmi tvrdě, kde se všichni střídají na denní a noční směny a pak přijde takový výsledek,“ pokračuje Gastaldi.

Lotus tento rok vsadil na dvojici pilotů, která v dřívějších letech patřila mezi skupinku označovanou „Kamikadze“. To už je ale minulostí. Romain v posledních letech výrazně vyzrál. Spolupráci si Gastaldi jen pochvaluje.

„Jeho přístup k týmu je velmi pozitivní. Chápe, že všichni okolo něho vyvíjejí velké úsilí, stejně jako to dělá on v kokpitu. Stejně jako my všichni, je ale frustrovaný, to je samozřejmé,“ dodal na konto Grosjean Gastaldi.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...