Novinky

Potvrzeno, Porsche nabídne pod kapotou boxer o čtyřech válcích

Již delší dobu se spekuluje o nasazení čtyřválcových motor napříč nabízenou paletou vozů Porsche. Nyní je vše potvrzeno a jako první se dočkají modely Boxter, Cayman a Macan.

2101509655539628713

Doba je neúprosná a downsizing jasně velí všem. I tak silní hráči jako je automobilka Porsche musí jít s dobou a tvořit to, co si doba žádá. Podobné to bylo i s modelem Cayenne, který také zapadá do této strategie. Právě Cayenne byl velkou částí fanoušků odmítán, ale nakonec automobilku zachránil od velkých finančních potíží.

Už pár měsíců, prakticky od představení modelu Macan, se mluví o tom, že Porsche do některých vozů bude nabízet i čtyřválcové motory typu boxer. První se jej dočká Boxster. „Budeme pokračovat v naší strategii zahrnující i snížení stavů,“ komentoval Matthias Muller. Čtyřválcový motor typu boxer ale postupně dostanou modely Cayman i Macan. Motor dokáže být naladěný až na 400 koní, ale to očekáváme pouze ve vrcholových verzích například v Caymanu R či GTS.

Automobilka Porsche použila svůj poslední čtyřválcový motor v roce 1995 a již letos by se mohl ukázat ve všech zmíněných vozech. Uvidíme, zda se čtyřválcem pod kapotou klesne i cena těchto vozů.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...