Novinky

Mercedes Benz S63 AMG Coupé debutuje příští měsíc v New Yorku

Je tomu zhruba měsíc zpět kdy Mercedes představil model S63 Coupé. Nyní se přibližně za měsíc dočkáme debutu silnější varianty s podnázvem AMG. Celé odhalení proběhne na Auto Show v New Yorku.

Mercedes Benz S63 AMG Coupé_19

Nemohu si odpustit první spojení, které mě napadá. Nádhera! Mercedes Benz S63 AMG Coupé je jednoduše skvost na čtyřech kolech. Designová skoro až dokonalost, potěší oko jakéhokoliv příznivce automobilů. Na přední masce zaujmou spodní nádechy vzduchu, které přidávají vozu na agresivitě. Na zadní části najdeme dvě duální koncovky výfuku. Celý vůz je posazený na devatenáctipalcových kolech z lehké slitiny.

Samotným srdcem vozu je 5,5 litrový motor V8 BiTurbo s výkonem 577 koní a 900 Nm točivého momentu. Jedná se o nárůst 41 koní a 100 Nm točivého momentu oproti modelu CL 63 AMG. S63ka je také o 65 kilogramů lehčí. Na jednoho výkonnostního koně připadá 3,41 kilogramů váhy. Poháněná náprava je zadní a k rozjezdu na sto kilometrovou rychlost vozu stačí 4,3 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h. Pokud sáhnete po verzi 4MATIC, akcelerace bude rázem o 0,4 sekundy svižnější. Motor spolupracuje výhradně se sedmistupňovou sportovní převodovkou a to ve třech režimech. “C” – Controlled Efficiency, “S” – Sport a “M” – manual.

Mercedes Benz S63 AMG Coupé je vybaveno nejmodernější technologii. Například Airmatic, což je vzduchové odpružení. Nově S63ka nabízí i systém, který umožňuje lehké naklápění vozidla do zatáček. Tento systém je aktivní v rozmezí 30 – 180 km/h. Celý tento systém se jmenuje Magic Body Control.

Za příplatek si váš nový vůz můžete vybavit keramicko-kompozitními brzdami, stejně jako si jej můžete obout do dvacetipalcových kol.

V interiéru nechybí luxus a ani po sportovní stránce vás nenechá na holičkách. Samozřejmostí jsou sportovní sedadla nebo kožené čalounění Nappa.

Premiéry se dočkáme příští měsíc na Auto Show v New Yorku.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...