Novinky

Alfa Romeo představí sedm nových modelů do roku 2018

Italská automobilka Fiat vydala prohlášení o nadcházejících plánech. Jeho odnož, Alfu Romeo, chce znovu dostat na mapu předních značek. Dokázat to má výrobou až sedmi nových modelů.

alfa romeo

Auto Bild vydal zprávu o plánech Fiatu a přidružené Alfy Romeo. Dostat italskou značku zpět na seznam nejžádanějších vozů v horizontu pár let. Vyrozuměno z prohlášení.

Kromě již potvrzeného modelu 4C Spider, jež dorazí v roce 2015, chystá Alfa Romeo představit nejméně sedm dalších modelů a to do roku 2018. Pro začátek se počítá s dalším Spiderem v roce 2016, který bude sdílet platformu s další generací Mazda MX-5 Miata. Jako další přibudou sedan, kabrio verze Giulia a Alfetta. Ty připadají v úvahu na rok 2017. Italská značka také pracuje na crossoveru, který by automobilka rovněž měla představit v roce 2017. A v plánech je i vydání většího SUV. To si ale s největší pravděpodobností Italové nechají až na rok 2018.

Nové modely rovná se nový designový jazyk. Všechny nové vozy budou vyvinuté na nově vznikající RWD/AWD architektuře s názvem Giorgio, s níž Alfa Romeo chce zvýšit roční prodeje z loňských 100 000 jednotek na pětinásobek. Tohoto cíle chce dosáhnout pravděpodobně již koncem tohoto desetiletí. Stejná zpráva uvádí, že na další generace hatchbacků MiTo a Giulietta už místo nezbude.

Oficiální informace budou oznámeny 6. května, kdy se Fiat chystá představit nový průmyslový plán, včetně plánovaných investic. Poté by se měly rozběhnout práce na všech modelech.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...