Novinky

Čtvrtá generace Renaultu Mégane dorazila v digitální podobě

Již v pořadí čtvrtou generaci Renaultu Mégane nám digitálně představil RM design. Smíšenina Capturu a Clio čtvrté generace rovná se Mégane IV. Uvedení na trh by se měl dočkat v roce 2016.

renault megane IV

RM design, jež se postarala o digitální představení nového Renaltu Mégane a jak již bylo nastřeleno, použila designové prvky z modelů Captur a Clio IV. Vznikl tak nástin toho, jak bychom čtvrtou geneneraci Méganu mohli spatřit po opuštění výrobní linky. Počítá se ale i s novým designovým návrhem, který však z části bude vycházet právě z tohoto. Designéři by totiž rádi zakomponovali i něco málo z druhé generace Kia sportage a hatchbacku Forte.

Podrobnosti o novém Méganu jsou v tuto chvíli velmi vzácným zbožím, nicméně i v takto krušných časech, hladoví po informacích víme, že vystavěn by měl být na společném modulu Family (Common Module Family), jež do plnohodnotných rozměrů vyvinul Nissan. Tato platforma umožňuje snížení technických nákladů o 30-40 procent, zatímco výdaje na výrobu se sníží o 20 až 30 procent díky zvýšené pospolitosti dvou automobilek.

Nedávná zpráva naznačuje, že Renault nezapomněl ani na ty sportovněji naladěnější zákazníky. Pro ty prý chystá Megane s „novou tváří.“ Co si od toho ale můžeme slibovat, zatím nevíme. Kromě toho produktový manažer společnosti Renault pro Spojené království, Yann Le Graet řekl, že prakticky můžeme počítat s tím, že bude mnohem přitažlivější, než Volkswagen Golf, zároveň mnohem živější, ale i originalitou zářící.

Zdroj: designrm.wordpress.com

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...