Novinky

Renault s Caterhamem jdou od sebe. Společný podnik oficiálně zrušen

A důvod? Model Alpine. Již tak kontroverzní vůz o sobě dává znovu vědět. Důvodem rozchodu je ale rozhodnutí Renaultu prodloužit vývoj tohoto modelu, což Caterham nemohl akceptovat.

Caterham Alpine

Renault se skrz své odborové předáky ve Francii vyjádřil ke spolupráci s Caterhamem. Jejich společný podnik bude zrušen a to hned na začátku příštího měsíce, což potvrzuje zprávy z minulého týdne. Důvodem separace je zřejmě rozhodnutí Renaultu prodloužit vývoj modelu Alpine, jež Caterhamu nedovolovalo přejít na další vozy své produkce, ikdyž na tomto voze dokončil svůj díl práce. Kritizovaný Alpine tak nezůstane neposkvrněn ani z této stránky. To ale nemění nic na faktu, že v kolonce modelový rok i nadále svítí číslo 2016. Na druhou stranu ale není jisté, zda Renault zachová plánovaný hardware právě od Caterhamu. Možností se nabízí více.

Renault a Caterham se ale zřejmě dohodli na částečné spolupráci, dokud za sebou nespálí všechny mosty. Zatím bude pokračovat vývoj obou vozů odděleně. Tím druhým je myšlen model Renault Clio RS. Toto rozhodnutí tak nebude mít vliv na 300 lidí zapojených v malosériové výrobě v továrně Dieppe na severozápadě Francie. Tam totiž nedávno podepsali nové pracovní smlouvy a právě zde probíhají práce na Clio RS. To má ostatně dorazit v roce 2018, takže do té doby mohou být lidé relativně v klidu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...