Motorsport

Vettel na šestý pokus získal ocenění Laureus pro sportovce roku

Chvíle Sebastiana Vettela přeci jen přišla. Ocenění Laureus pro nejlepšího světového sportovce se dočkal jako teprve druhý pilot Formule 1 po Michaelu Schumacherovi.

Vettel

Ikdyž byl Sebastian Vettel na tuto cenu nominován celkem pětkrát, dočkal se jí až nyní. Ostatně čtyři tituly za sebou a s dominancí, jakou získal onen čtvrtý titul, měl velký náskok před soupeři tohoto klání.

Ale podle oficiálního prohlášení Laureus vydaném ihned po středečním slavnostním ceremoniálu v Kuala Lumpuru, jeho triumf v roce 2013 spojil motorismus s legendami jako Juan Manuel Fangio, Michael Schumacher a Alain Prost. Všichni mají něco společného. Všem se podařilo vyhrát čtyři tituly, ale Vettel to zvládl nejrychleji. Ikdyž Fangio a Schumacher získali čtyři tituly po sobě, bylo to v době, kdy už na kontě minimálně jeden titul měli.

„Být nominován na toto ocenění je pro mě velká čest a vyhrát tu cenu je opravdu velmi zvláštní pocit,“ řekl Vettel po obdržení ocenění v Malajsii.

„Byl to pro mě velmi zvláštní okamžik, když jsem si sedl mezi velké sportovní legendy,“ řekl na tiskové konferenci.

V prohlášení Laureus stojí, že se 26letý Vettel tímto okamžikem stal jedním z největších jezdců všech dob. Vettel ve finále porazil sportovní kolegy jako Usaina Bolta a Mo Faraha (oba atleti), dále pak basketbalistu LeBrona Jamese, tenistu Rafaela Nadala či fotbalistu Cristiana Ronalda.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...