Motorsport

Co bylo skryto oku diváka v Malajsii – piloti drží extrémní diety, jeden dokonce omdlel

Až do extrémů zahnané diety musí trpět piloti F1. Jeden závodník si v Malajsii dokonce prošel kolapsem. Proč? Na vině jsou nové váhové limity. Když se nedaří odlehčit auto, jde dolů váha pilota.

nico hulkenberg

A není divu, že k tomuto incidentu došlo právě v Malajsii. Podnebný pás je tropický a střídají se zde monzuny. Okruh tak v jednom kuse stíhají vedra v kombinaci s vlhkým vzduchem. Piloti zde během závodu vypotí až pět litrů potu. Už v sobotu se objevili informace, že někteří závodníci jsou záměrně dehydratováni, aby si uchovali šanci na zisk dobrého umístění na startovním roštu. Pravidla ale určují, aby minimální váha po celou dobu trvání závodního víkendu byla minimálně 692 kilogramů. Ovšem pod tuto laťku se někteří pokoušeli dostat.

„To je to, co jsem chtěl udělat i já. Jít do sauny, nepít ani nejíst dokud není po kvalifikaci,“ přiznal Jenson Button.

V sobotu ráno jeho kondiční trenér Mikey Collier na Twitteru uvedl, že na ráno má Jenson naplánovaný běh, což byl jen další plán této dehydratační strategie, čímž chtěli hnát úbytek hmotnosti až do krajnosti. I Mercedes s Lewisem Hamiltonem potvrdili, že o této drastické dietě slyšeli.

„Ano. Slyšel jsem, že někdo to dělal až do vyčerpání,“ řekl Brit.

A nyní korespondent deníku The Times, Kevin Eason, oznámil, že jeden nejmenovaný jezdec F1 omdlel během víkendu v Malajsii. Ve své zprávě zdůrazňuje obavy, že někteří z nich hladoví takovým způsobem, aby vůbec splňovali nové hmotnostní limity.

Pokud si vezmeme jeden příklad, tak mezi nejtěžší jezdce na startovním roštu patří vysoký Adrian Sutil, který údajně váží o neuvěřitelných 12 kilogramů více, než jeho týmový kolega Esteban Gutiérrez. Ovšem Sauber chce namísto toho, aby hubli jeho piloti, přijít s novým lehkým podvozkem. Ten by pak tým rád aplikoval již v polovině května ve Španělsku.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...