Novinky

Polský supersport Arrinera Hussarya jde do výroby

Naši polští sousedé přicházejí se zajímavou zprávou, nový supersport Arrinera Hussarya míří do sériové výroby. Nechme se překvapit jak se nová automobilka Arrinera Automotive popasuje se sportovním vozem vyšší třídy.

Arrinera Hussarya_1

Polský automobilový výrobce Arrinera Automotive je na trhu absolutním nováčkem a přichází rovnou ve velkém stylu a to s vysoce výkonným supersportem. Práce na supersportu započaly v roce 2011, kdy koncepční model nesl označení Venocara, zatímco stejný model představený v roce 2012 dostal finální jméno Hussarya a od původního konceptu se v řadě věcí lišil. Důvodem lehkého přepracování designu modelu byla až nápadná podoba italských vozů Lamborghini.

Zbrusu nový supersport Arrinera Hussarya (jehož název je odvozen od husarských vojenských jednotek) disponuje kompresorovým osmiválecem o objemu 6,2 litru, který známe ze staršího Chevroletu Corvette ZR1. Vidlicový osmiválec má výkon o velikosti 485 kW (659 koní) a točivý moment 818 Nm. Celý motor je umístěn uprostřed před zadní nápravou  a díky polosamočinné převodovce CIMA převádí výkon na zadní nápravu. Váha Arrinery Hussarya je 1350 kilogramů, což také napomáhá zrychlení z klidu na 100 km/h  za lehce přes 3,2 sekundy a maximální rychlosti je až 340 km/h.

Arrinera Automotive bude nabízet modelu Hussarya se silniční homologací, avšak chystá i verzi na závodní okruhy, která bude ještě o nějaké to kilo lehčí. Mezi příplatkové prvky pak bude i noční vidění a karbonové obložení kabiny.

Výroba nového supersportu Arrinera Hussarya začne během pár měsíců a polská automobilka plánuje prodat 100 vozů ročně, což by pro ně bylo podle zpráv uspokojující. Uvidíme zda se podaří našim sousedů prosadit na automobilovém trhu s jejich vůbec prvním modelem Hussarya jehož cena bude pravděpodobně přesahovat částku 3 200 000 korun.

 

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...