Motorsport

Red Bullu dochází trpělivost, Renaultu dal ultimátum

Mistrovský tým Red Bull už vztyčil varovný prst a výkony Renaultu už nehodlá přehlížet. Buď přijde zlepšení, nebo si obstaráme jiného dodavatele, zní z týmu z Milton Keynes.

mercedes and red bull

I když se úřadující mistři světa vynořili z hlubin zimní krize, Dr. Helmut Marko trval na tom, že Renault má za sebou dlouhou cestu, ale chce-li zůstat, bude muset zapracovat na dodávaném materiálu. Z Markova vyjádření si lze vydedukovat, že si je vědom toho, jak Renault na motorech od zimy zapracoval, odhalil spoustu nedostatků, díky čemuž zase Red Bull patří na špičku startovního pole, nicméně na pokoření hlavního soupeře, tedy Mercedesu, to stále není. Trpělivost týmu se tak krátí.

„Nepřijde-li patrné zlepšení do dvou až tří měsíců, budeme určitě přemýšlet o alternativě, která by Renault nahradila,“ řekl Marko, který má velmi blízko k majiteli týmu Red Bull Dietrichu Mateschitzovi.

Do té doby chce Red Bull zapracovat na kompenzaci výkonu, kde zaostává zhruba o 80 koní. Obdivuhodné na tom je, že k tomu chce využít pouze změn na voze, nikoliv motoru. Pokud ale budeme počítat, pak dalších 80 koní by měl přidat právě Renault, čímž by Red Bull navýšil výkon o 160 plnokrevníků a to by jej okamžitě katapultovalo přímo k Mercedesu.

„Nemůžeme přidat další koně v motoru sami, ale můžeme doufat v souboje mezi Rosbergem a Hamiltonem,“ dodal Marko.

Ovšem na boje mezi piloty Mercedesu se nedá spolehnout. Nico Rosberg a Lewis Hamilton k sobě v prozatímních dvou závodech měli hodně daleko. Šéf Mercedesu Toto Wolff přiznává, že si je vědoma potencionálních problémů.

„Strávili jsme nějaký čas diskutováním o těchto záležitostech. Diskutovali jsme různé scénáře a situace, řekl Wolff.

„Jsme Mercedes a zde je tým na prvním místě, ale jednoho dne se taková situace může přihodit. Jejich obrovskou výhodou je, že se znají tak dlouhou dobu a mají spravedlivý vztah mezi sebou, ale to neznamená, že mezi nimi neexistuje konkurenční boj,“ dodal Rakušan Wolff pro deník Mirror.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...