Motorsport

Ferrari společně s Ecclestonem je pro rychlé změny pravidel

Ve vzácném mediálním prohlášení Ferrari přiznalo, že jejich fanoušci nejsou spokojeni s novou sezonou. Vadí jim zejména zvuk motorů a nudné závody. Ferrari proto volá po rychlé úpravě pravidel, Ecclestone souhlasí.

Ferrari_Red Bull

Ferrari udělalo průzkum spokojenosti svých fanoušků a výsledkem je fraška současné formulové scény. Dotázaných bylo na 50 000 a 83 procent jich odpovědělo, že jsou zklamáni tím, jak Formule 1 degraduje. Dále z prohlášení vyplývá, že největším problémem je i nadále zvuk nových jednotek. Po tomto kroku se ještě tento týden v Londýně uskuteční schůzka mezi prezidentem týmu Lucou di Montezemolem a Berniem Ecclestonem. Poté bude následovat další setkání, kdy oba zmiňovaní půjdou lobbovat k prezidentu FIA Jeanu Todtovi za změnu pravidel.

„Mluvil jsem s Lucou a máme stejný názor na to, co je potřeba změnit,“ řekl šéf F1 Bernie Ecclestone deníku The Times v Bahrajnu.

Takové rozhodnutí ale nemohou udělat bez podpory dalších týmů. Jediným, kdo by mohl být proti je Mercedes. Ten má současnou sezonu rozjetou vskutku skvostně, ale ani ten by neměl odporovat. Tým je to s dlouholetou tradicí a s citem pro sport, takže ani zde by neměl být větší problém. Jedno ale jisté je. Mercedes drží míč a je na něm, jak se bude kopat.

„Myslím, že di Montezemolo neřekl nic, když Michael Schumacher vyhrál těch pět titulů mistra světa,“ vyjádřil se Lewis Hamilton.

Jean Todt je ale toho názoru, že v současné době je v paddocku příliš mnoho emocí. Jsou odjety pouhé dva závody a vše si ještě nesedlo tak, jak má. F1 si prošla technologickou revolucí, proto je nutné jí dát čas.

„Tolik věcí v těchto posledních dnech bylo řečeno a napsáno, ale lidé z médií se nad tím ani skutečně nezamysleli,“ řekl Francouz pro Auto Motor und Sport.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...