Novinky

Maserati Levante je bez šance konkurovat Porsche Cayenne

Stále více kritizovaný model Levante, který má jít do výroby v roce 2015, do ní vstoupí již jako poražený v boji o zákazníky. Podle společnosti se je nepodaří přetáhnout od Porsche.

Maserati Levante

Příliš velké sousto si vzala automobilka Maserati. Se svým modelem Levante, jež se chystá teprve ke své výrobě, chtěla společnost předběhnout Porsche Cayenne. To ale, jak už tuší i samotné Maserati, nebude mít lehké a společnost už s tím tak ani nepočítá. Australský dovozce Maserati odhalil některé nové podrobnosti o crossoveru Levante.

V rozhovoru pro Motoring mluvčí ATECO řekl: „Převážná část zákazníků Porsche Cayenne přechází z nižších modelů, s nimiž my nemůžeme počítat.“

Maserati Levante tak pravděpodobně zůstane „pouhým“ exkluzivním vozem zámožnějších lidí. Na webových stránkách společnosti bylo publikováno prohlášení, kde byla ve stručnosti shrnuta aktivita australského trhu, jehož čísla nejsou tak atraktivní, a tak Levante pod kapotu pro tamní zájemce dostane pouze V8. V Austrálii tak půjde spíše o prezentační vůz, jež bude dražším zbožím než Porsche Cayenne.

Bez ohledu na to, co zde bylo míněno, generální ředitel FCA (Fiat Chrysler Automobiles) Sergio Marchionne již dříve potvrdil, že Levante skutečně do výroby půjde a to již v roce 2015. Levante by měl být silně ovlivněn modely Ghibli a Quattroporte, takže ve výběru motorizací by podle všeho neměl chybět 3,0litrový V6 s 310 kW výkonu a dvěma turbodmychadly. Dalším by měl být 3,8litrový V8 s 390 kW (rovněž twin turbo) a 3,0litrový turbodiesel V6, který vyvíjí 202 kW a 600 Nm točivého momentu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...