Motorsport

Marussia F1 již není ve vlastnictví výrobce supersportů

Tým Marussia, ve Formuli 1 patřící stále mezi nováčky, už není majetkem Nikolaje Fomenka. Ten totiž zjistil, že investovat do technického vývoje F1 než do supersportů se mu vyplatí více.

marussia

Ruský zbohatlík Nikolaj Fomenko již není vlastníkem týmu Marrusia F1,  kterého se zbavil dokonale inkognito. Nicméně to, kdo se týmu ujme, je ojedinělá shoda. Novým majitelem týmu se totiž stala irská telekomunikační společnost Marussia Communications Limited. Deník RIA Novosti přichází s informací, že Marussii Motors se nedaří realizovat vlastní projekty, z čehož vyplynulo rozhodnutí zbavit se týmu.

„Vyrábět supersporty byl ambiciózní projekt, ale je to pro nás spíše zklamáním, že se auta nebyla schopna dostat na trh. Rozhodně ale za tím nestojí vliv Formule 1,“ potvrdila tisková mluvčí Tracy Nováková.

„Mezi společnostmi, tedy mezi Marussiemi, neexistuje žádný vztah,“ odmítá striktně jakoukoliv finanční nebo technickou dohodu Nováková.

Nedávno ale bylo oznámeno, že Fomenko, respektive Marussia Motors, chtěl pro větev Formule 1 vyjednat spoluvlastnictví se Zoranem Stefanovičem, ale jak Nováková vysvětlila, hrál zde prim z obav o budoucnost týmu, která by rázem byla na pochybách .

„F1 tým má pozitivní start do sezóny 2014 a těší se na další úspěchy při plnění svých závodních ambicí,“ uzavřela.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...