Novinky

Lexus NX dostane tři motorové jednotky a pohon všech kol

Japonská automobilka Lexus odhalila svůj crossover model NX, který dostane tři motorizace a pohon všech kol AWD. K odhalení dojde již za osm dní na autosalonu v Pekingu.

Lexus NX_4

O crossoverech z dílny Luxusu se mluví již delší dobu, podobně jako se mluvilo o SUV od Lamborghini. Například automobilce Porsche se tento nástup podařilo zachytit a model Cayenne je trhákem, který automobilku táhne vzhůru. Bude Lexus alespoň částečně tak úspěšný?

Lexus NX, jehož obrázky se dostaly do světa vypadá daleko uhlazeněji a konzervativněji než předešlé koncepty. Vpředu je velká maska chladiče na které je umístěno logo automobilky. Světlomety jsou poměrně úzké. V dolní části nárazníku nechybí LED diody pro denní svícení.

Vůz bude stát na sedmnácti palcových kolech při koupi standardního modelu. Osmnácti palcovou variantu dostane sportovnější verze F. V automobile nechybí například head-up displej a jiné technické vychytávky.

Standardní model dostane nepřeplňovaný motor. Sportovnější verze již dostane turbo v kombinaci s dvoulitrovým motorem. K dispozici bude i varianta hybridní. Všechny motorizace budou přenášet výkon na přední kola nebo můžete zvolit volitelnou převodovku AWD.

K odhalení dojde 20. Dubna v Pekingu.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...