Novinky

Chevrolet Cruze po zásahu „kosmetiků,“ aneb nová generace pro USA odhalena

Sedan Chevrolet Cruze, koncernového výrobce GM Motors, zdá se získal jednu z finálně vypadajících kosmetických, ale i technologických aktualizací. Představí se tento týden na New York Auto Show.

chevrolet cruze_14

Chevrolet Cruze a jeho další generace se vystavila objektivům novinářů, díky čemuž dostáváme jasný obraz toho, s čím chce GM u zákazníků zabodovat. Na trh by měl přijít nejdéle do 24 měsíců, ale pravděpodobnější variantou je, že dorazí už dříve. U nás už pro Chevrolet není místo, nedávno internetem kolovaly fotky Cruze pro čínský trh nedávno a proto je tedy jasné, že prostor dnes dostane generace tohoto modelu určená pro Severní Ameriku.

Jak GM říká, mírné vnější úpravy mají původ ve zcela novém modelu Impala a sedanu Malibu 2014. Ty se mohou pochlubit propracovanější přední maskou s chromovanou lištou, jež decentně doplňuje i profilovaný nárazník, do kterého zapadly LED lampy pro denní svícení. Revize se dotkla i interiéru, kde jsou nové držáky nápojů a změnu pozice zaznamenalo i tlačítko pro otevření kufru. V oblasti technologie udělal Cruze obrovský pokrok. Dostal totiž nejnovější informační systém Chevy s úplně novými funkcemi jako například ohlášení nově příchozí textové zprávy, OnStar a MyLink s rozpoznáváním hlasu či vestavěný Wifi modul OnStar 4G LTE.

GM ale myslelo i na nový kabát, proto přibude nová paleta barev. V oblasti motorizací příliš změn Cruze neudělal, a proto se bude muset spoléhat na osvědčenou techniku. Standardem byl 1,8 litrový čtyřválec se 138 koňmi, ale i se stejným výkonem přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru. Nabídku završuje 2,0litrový turbodiesel se 151 koni.

„Udělali jsme prostě velké univerzální auto, které je ještě lepší. Chevrolet i nadále navrhuje a staví jedny z nejzajímavějších vozů ve své historii a Cruze je toho důkazem. S těmito parametry tedy rozhodně,“řekl Steve Majoros, marketingový ředitel oblasti osobních automobilů a crossoverů.

Komentáře k článku (0)

 

Není zde zatím žádný komentář. Buďte první, kdo jeden napíše...